23 marca 2017
2017
Rowery Eco Textil

Rowery rehabilitacyjne dla Kuby i Mateusza.

Kuba i Mateusz, młodzi mieszkańcy naszej gminy, odebrali dziś z rąk przedstawiciela Polskiego Czerwonego Krzyża trzykołowe rowery rehabilitacyjne. Zostały im przekazane w ramach akcji „Rowerki za tekstylia”. Świeżo upieczonym cyklistom pogratulował wójt Leszek Grombala.

Rowery są podziękowaniem dla Urzędów Gmin i Miast za aktywny udział w zbiórce odzieży. Chodzi o doskonale wszystkim znane pojemniki ze znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, do których wrzucać możemy tekstylia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pozbywając się w ten sposób zalegających na dnie szafy ubrań wspieramy osoby potrzebujące.

Uroczyste przekazanie rowerów mieszkańcom naszej gminy dostarczyło wiele radości nowym posiadaczom pojazdów oraz opiekunom, z którymi przyszli odebrać podarunek.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni – mówili rodzice chłopców. – Nie spodziewaliśmy się takich prezentów. Rowery na pewno się chłopcom przydadzą.

Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że Mateusz i Kuba  chętnie korzystać będą z trzykołowych pojazdów. Już w trakcie uroczystego przekazania rowerów parking przed urzędem zamienił się w prawdziwy tor testowy, a rodzice studzić musieli zapał z jakim ich synowie manewrowali między zaparkowanymi samochodami. Pochłoniętych jazdą chłopców trudno było nawet namówić do wspólnego zdjęcia.

W rolę instruktora jazdy wcielił się wójt Leszek Grombala. Chłopcy z uwagą słuchali udzielanych wskazówek i instrukcji.

– Mam nadzieję, że pojazdy długo służyć będą chłopcom i pomogą w ich rehabilitacji – mówi wójt Leszek Grombala. – Przy okazji uświadamiamy mieszkańcom, jak wiele dobra uczynić można pozbywając się na rzecz PCK tekstyliów, których już nie nosimy. Zachęcam do korzystania z pojemników oznaczonych czerwonym krzyżem, których w gminie nie brakuje. Oddając  stare ubrania zwalniamy miejsce w szafie i – jak widać na przykładzie Kuby i Mateusza – wywołujemy uśmiech na twarzach osób, które potrzebują pomocy.

Reprezentujący darczyńcę Tomasz Trzos, koordynator akcji, dziękował z kolei Gminie Kolbudy za pomoc okazywaną w zakresie prowadzonych przez PCK zbiórek odzieży.

– W całej Gminie Kolbudy mamy w tej chwili około 30 pojemników na tekstylia – mówił Tomasz Trzos. – Współpraca z Państwa samorządem układa się bardzo dobrze.  Nie mamy problemu z uzyskaniem wszelkich uzgodnień niezbędnych do ustawienia pojemnika.

Jak mówi Tomasz Trzos w skali roku w województwie pomorskim osobom potrzebującym przekazywanych jest około 100 trzykołowych pojazdów rehabilitacyjnych. Nie ulega wątpliwości, że jest to duża pomoc dla rodziców i znaczne odciążenie domowego budżetu. Cena takiego roweru kształtuje się bowiem na poziomie 2 400 złotych.

Tata Kuby nie szczędził ciepłych słów działaniom realizowanym przez gminę na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. W samych superlatywach wypowiadał się o współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który wspiera rodzinę aktywnie uczestnicząc w procesie rehabilitacji syna.

– To wcale nie jest normą w innych samorządach – mówił. – Jak rozmawiam z rodzicami dzieci z innych miejscowości, często dziwią się jak dużą pomoc otrzymujemy od gminy.

źródło informacji i zdjęć : http://www.kolbudy.pl/wiadomosci/aktualnosci/2845-rowery-rehabilitacyjne-dla-kuby-i-mateusza

Wcześniejsze wpisy

 • 10 marca 2017

  Mieszkanka Gminy Siemiatycze otrzymała rower do rehabilitacji

  Dzięki współpracy nawiązanej między Gminą Siemiatycze a Polskim Czerwonym Krzyżem, mieszkanka z naszej gminy otrzymała trzykołowy rower rehabilitacyjny.Sprzęt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomaga w rehabilitacji, jak również poprawia...

 • 18 lutego 2017

  RADOŚĆ Z JAZDY NA WŁASNYCH KÓŁKACH

  Dwa rowery-trójkołowce, warte ponad dwa tys. zł każdy, przekazał potrzebującym na Sejneńszczyźnie Polski Czerwony Krzyż. Wszystko dzięki współpracy PCK ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Współpraca polega na tym, że PCK trzyma na...

 • 19 stycznia 2017

  Darowizna przekazana

  Wynikiem rozmów i ustaleń Wójta Gminy Białaczów z Łódzkim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi było spotkanie, które odbyło się dnia 17.01.2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białaczów,...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję