4 czerwca 2019

Rowery Trójkołowe dostępne w Wieluńskiej Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Liderem projektu jest Gmina Osjaków – GOPS Osjaków, a partnerami Fundacja obok Powiatu Wieluńskiego – PCPR oraz Gminy Wieluń – MGOPS.

Dzięki temu projektowi wypożyczalnia, której początki sięgają września 2004 roku i projektu „Wspieramy zdrowie”, może poszerzyć swoją działalność. W ramach projektu fundacja otrzymała kwotę dofinansowania, na prowadzenie wypożyczalni, w wysokości 119 706 zł. za co zakupiono 17 łóżek rehabilitacyjnych, 4 wózki toaletowe, 1 wózek inwalidzki, 10 koncentratorów tlenu, schodołaz, 5 ssaków i 5 inhalatorów.

Fundacja planuje jeszcze zakup kolejnych łóżek rehabilitacyjnych oraz przewiduje, dzięki Polonii Kanadyjskiej zgrupowanej w organizacji Rycerze Kolumba, otrzymanie wózków inwalidzkich z Kanady. Zasoby wypożyczalni powiększyły się także o rowery rehabilitacyjne dzięki współpracy z panem Michałem Siemińskim z Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK w Łodzi. Fundacja doczekała się również wsparcia w postaci darowizn na rzecz wypożyczalni od osób prywatnych. Wypożyczalnia wzbogaciła się dzięki nim o wózek inwalidzki, balkonik, krzesło toaletowe, elektryczny wózek inwalidzki, podnośnik transportowo kąpielowy, rolator na kółkach oraz pionizator dzięki czemu może objąć pomocą wiele osób niepełnosprawnych.

Na obecną chwilę z wypożyczalni skorzystało już 111 osób.Na uroczyste otwarcie zaproszono wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju i otwarcia wypożyczalni. Oprócz zarządu i członków Rady Fundacji, m.in. Romana Burchacińskiego – przewodniczącego Rady Fundacji, przybyli przedstawiciele powiatu: starosta wieluński Marek Kieler i wicestarosta Krzysztof Dziuba, dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK w Łodzi Michał Siemiński i dyrektor II LO im. J. Korczaka w Wieluniu Renata Tatara. To dzięki niej wypożyczalnia osiedliła się w murach II LO. Na otwarcie przybył również ks. kanonik Jarosław Boral z parafii św. Barbary w Wieluniu oraz przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej.W imieniu Zarządu słowo wstępne wygłosił prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Andrzej Chowis a ks. kanonik Jarosław Boral z parafii św. Barbary, jednocześnie radny Rady Fundacji, dokonał uroczystego poświęcenia murów wypożyczalni.

W imieniu zarządu słowo wstępne wygłosił prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Andrzej Chowis, który wraz ze starostą Markiem Kielerem, przewodniczącym Rady Fundacji Romanem Burchacińskim i przedstawicielem Gminy Osjaków wspólnie uroczyście przecięli wstęgę a ks. kanonik Jarosław Boral z parafii św. Barbary, jednocześnie radny Rady Fundacji, dokonał uroczystego poświęcenia murów wypożyczalni.

Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 a informacji można zasięgać pod nr telefonu: (43) 843 79 32.

Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 3 czerwca 2019

    Sprzęt Rehabilitacyjny w Świdnickim Hospicjum

    W Świdnickim Hospicjum prowadzonym przez TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ CHORYCH można już bezpłatnie wypożyczać między innymi wózki, balkoniki i kule. Przekazany sprzęt uzupełnił ofertę prowadzonej wypożyczalni. Bezpłatnie mogą z niego skorzystać osoby niepełnosprawne oraz chore zamieszkałe w Świdnicy i okolicy. Świdnickie Hospicjum dołączyło tym samy do prowadzonego przez Fundację Eco Textil i PCK programu wypożyczalnie rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego.

  • 27 maja 2019

    VI Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Jarocin 2019

    22 maja w Jarocinie odbył się VI Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Jarocin 2019. W zmaganiach kolarskich udział wzięło kilkudziesięciu sportowców z wielkopolski. Fundacja Eco Textil już po raz czwarty bierze udział w tej fantastycznej inicjatywie. Na rowerach trójkołowych rozgrywane są konkursowe konkurencje, dzieciaki w swoich szkołach trenują na trójkołowcach, a podczas mitingu jeden z rowerów jest nagrodą główną.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję