22 sierpnia 2018

Rowery w Opatowie

Na Placu Rekreacyjno – Wypoczynkowym odbyło się uroczyste otwarcie wypożyczalni rehabilitacyjnych rowerów dla osób niepełnosprawnych. Rowerowy Punkt w Opatowie prowadzi Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji. Rowery dostępne są w 3 rozmiarach.

 

Cieszę, że rowery dla osób niepełnosprawnych będą również dostępne dla mieszkańców powiatu opatowskiego. Jest bardzo duże zainteresowanie trójkołowymi rowerami, które są stabilne, wygodne posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – powiedział Gustaw Saramański wicestarosta opatowski.
Rowery można wypożyczać z Placu Rekreacyjno – Wypoczynkowego przy tak zwanej Promenadzie w Opatowie, przy ulicy Szpitalnej po uprzednim skontaktowaniu się z Powiatowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji pod numerem telefonu 797 994 743.

Wcześniejsze wpisy

 • 20 sierpnia 2018

  Skromny jubileusz, ambitne plany

  Rok temu w Kaliszu otworzyliśmy pilotażowo pierwszą Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów Rehabilitacyjnych. Z zamiarem stworzenia sieci takich placówek nosiliśmy się już wcześniej, opracowanie systemu ich działania zajęło trochę czasu.
  Po 12 miesiącach możemy powiedzieć – udało się! Niedawno powstała 40 wypożyczalnia, a w planach są kolejne !!!

 • 17 sierpnia 2018

  Eco Textil na antenie Radia Zet

  Rozwijająca się sieć Bezpłatnych Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych, którą od roku tworzymy wraz z partnerami w całej Polsce, zainteresowała dziennikarzy jednej z największych rozgłośni radiowych w kraju, Radia Zet.

 • 14 sierpnia 2018

  Do naszej sieci wypożyczalni dołączył Wągrowiec.

  Wielspin Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. Położony w Wągrowcu nad jeziorem Durowskim pośród lasów sosnowych w pobliżu szlaku Piastowskiego. Otoczenie lasów, zdrowe powietrze oraz bezpośredni dostęp do czystego jeziora sprawiają, że to idealne miejsce na turnusy rehabilitacyjne, pobyty zdrowotne jak również na na wycieczki rowerowe.
  Od sierpnia działa tam nasza wypożyczalnia rowerów trójkołowych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję