23 marca 2015
2015
Rowery Eco Textil

Rozdaliśmy już tysiąc rowerów! Jubileuszowe przekazanie w Krakowie

Szanowni Państwo. Z dumą informujemy, że nasz fundacyjny licznik dobił do liczby 1000! Od jesieni 2013 roku Fundacja Eco Textil Od Was dla Was realizuje wyjątkowy w skali Europy, autorski projekt „Rower dla niepełnosprawnego”. Jego zasada jest prosta i skuteczna. Mieszkańcy miejscowości w całym kraju pozbywają się niepotrzebnej odzieży. Zamiast do kosza, wrzucają ją do pojemników z naszym logo. W ten sposób fundują pojazdy rehabilitacyjne dla potrzebujących, bo właśnie z przetwarzania tekstyliów mamy pieniądze na działalność charytatywną.

W ciągu niespełna półtora roku przekazaliśmy osobom niepełnosprawnym, oraz placówkom zajmującym się pomaganiem im tysiąc trójkołowych rowerów. Każdy z nich wart jest dwa tysiące złotych. To znaczy, że wartość materialna programu „Rower dla Niepełnosprawnego” to dwa miliony złotych!

Jubileuszowy, „Tysięczny”, trafił do Krakowa. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” z Krakowa. 21 marca w auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej odbyły się obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Licznie przybyli przedstawiciele krakowskiego samorządu, działacze stowarzyszenia, wolontariusze, a przede wszystkim bohaterowie tego dnia z rodzicami. Dzieci i młodzież zaprezentowali wzruszające przedstawienia, zebrani obejrzeli film, w którym główne role odegrało 39 osób z zespołem Downa z całego świata – w tym z Polski. Była też licytacja zdjęć ze specjalnej sesji fotograficznej. Dużo ciepłych słów padło pod adresem naszej fundacji, która do tej pory w Krakowie podarowała 19 rowerów rehabilitacyjnych. Dziękujemy.

Ważnym elementem uroczystości było przekazanie tysięcznego roweru. Tym razem przywieźliśmy trzy sztuki, każdy w innym rozmiarze. Będą służyły podopiecznym „Tęczy”. Na rower z numerem 1000 jako pierwszy wsiadł Jurek, z którym szybko się zaprzyjaźniliśmy. Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil życzyła bezpiecznej jazdy i radości z niej, wyjaśniała też, na jakich zasadach działa nasza fundacja. Był też wielki tort – oczywiście z rowerem. Dziś cieszymy się z pierwszego jubileuszu, ale skupiamy na kolejnych przekazaniach. Fundacyjny licznik nie przestaje się kręcić!

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 11 marca 2015

  Rowery od Fundacji pomogą w rehabilitacji dzieci

  Dla jednych rower to tylko rower, dla innych to „aż” rower. Pojazd, który pozwala odkryć do tej pory niedostępne zakamarki. Zwłaszcza jeśli mowa o osobach niepełnosprawnych. Podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjnych...

 • 13 lutego 2015

  Trójkołowce dla podopiecznych ZSS 6 w Krakowie

  13.02 2015 roku Fundacja Eco Textil ze Skarżyska – Kamiennej wraz z Panią Prezes Moniką Lipnicką przekazała naszym uczniom trzy trójkołowe rowery przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych.

 • 4 lutego 2015

  Podsumowanie roku 2014.

  Rok 2014 był dla nas bardzo pracowitym, ale i wymiernym w efekty czasem. Fundacyjną działalność oparliśmy o nasz autorski program “Rower dla Niepełnosprawnego”. Dziś z dumą możemy powiedzieć – udało...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję