14 października 2019

Ruszyła bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego!

500 rowerów trójkołowych, 1000 balkoników, 1000 wózków, 1000 par kul ortopedycznych – wszystko to jest już dostępne dla osób potrzebujących! Sprzęt można użytkować całkowicie bezpłatnie, wypożyczający pokrywa jedynie koszty przesyłki.

 

Dzięki internetowej wypożyczalni dostępność sprzętu potrzebnego do rekonwalescencji nie będzie trudnością nawet dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kosztowny zakup lub wypożyczenie danego asortymentu.

W wypożyczalni dostępne są:

  • Rowery trójkołowe w trzech rozmiarach: dla dzieci (koła o średnicy 16 cali), młodzieży (koła o średnicy 20 cali) i osób dorosłych (koła o średnicy 24 cali). Rowery te mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej.
  • Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiające chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.
  • Kule ortopedyczne dające podparcie przy chodzeniu i pomoc w utrzymaniu równowagi. Odciążają niesprawną kończynę.
  • Wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie samodzielnie chodzić.

 

Asortyment wypożyczalni będzie niebawem powiększony o kolejne sprzęty.

Jak można wypożyczyć sprzęt?

Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna zapisać się na listę wypożyczających dostępną na stronie Fundacji Eco Textil w zakładce wypożyczalnia. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Sprzęt będzie wypożyczany na określony czas – 2 miesiące, 3 miesiące lub pół roku, z możliwością przedłużenia. Użytkowanie sprzętu jest bezpłatne, wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu. Jednorazowo można skorzystać tylko z jednego sprzętu, a zamówienie na sprzęt do wypożyczenia można składać tylko poprzez wniosek on-line. Warto dodać, że do wypożyczenia sprzętu nie jest wymagane przesyłanie dodatkowych dokumentów lub dołączanie ich do wniosku.

Skąd pochodzą środki na zakup sprzętu?

Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom niepełnosprawnym, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy przekazywać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery, wózki, kule, chodziki i łóżka rehabilitacyjne.

 

Wcześniejsze wpisy

  • 5 października 2019

    190 wypożyczalnia – Grudziądz

    Nasz program bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na Fundacyjnej mapie pojawił się punkt o numerze 190- mieszkańcy Grudziądza mogą bezpłatnie korzystać z rowerów, wózków, balkoników i kul. Jej organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję