1 maja 2018
2018
Rowery Eco Textil

Siódma w kraju i… prezydent na rowerze

W poniedziałek 30 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Starachowicach otworzyliśmy Wypożyczalnię Rowerów Rehabilitacyjnych. Jest siódmą w Polsce i drugą w województwie świętokrzyskim. Wypożyczalni w Starachowicach przekazaliśmy pięć trójkołowców w trzech rozmiarach. To, że doskonale nadają się dla osób niepełnosprawnych, udowodnił 27 – letni pan Emil. Po raz pierwszy w życiu wsiadł na rower i… już po chwili samodzielnie zaczął jeździć po placu, radząc sobie z kierowaniem, skręcaniem i hamowaniem. Do pana Emila dołączył

prezydent miasta, Marek Materek, któremu również spodobała się jazda trójkołowcem naszej fundacji.

-Jeśli zainteresowanie będzie duże, przekażemy mieszkańcom Starachowic i okolicznych miejscowości kolejne trójkołowce, by stworzyć filię wypożyczalni – zapowiedziała Monika Lipnicka, prezes fundacji.

– To kolejny ukłon w stronę osób niepełnosprawnych, przystosowaliśmy dla nich wszystkie nasze obiekty sportowe – podkreślał dyrektor MOSiR, Krystian Sadza. Mieszkańcy Starachowic z pojazdów będą korzystać na wciąż rozrastającej się sieci ścieżek rowerowych.

Regulamin Wypożyczalni Rowerów Trójkołowych

Wcześniejsze wpisy

  • 30 kwietnia 2018

    Trzy rowery, trzy historie

    W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej (działa tam jedna z naszych wypozyczalni rowerów rehabilitacyjnych) przekazaliśmy kolejne trzy trójkołowce potrzebujących. Każdy innego rozmiaru, każdy dla niepełnosprawnego z innymi problemami.

  • 27 kwietnia 2018

    Brawo Wy, Kaliszanie !!!

    Pana Antoniego poznaliśmy w ubiegłym roku, podczas przekazania kolejnych trójkołowców dla Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu. 20 lat wcześniej, w wieku 37 lat przeszedł udar. Od tamtego czasu nie wsiadał na rower. Był jednym z pierwszych, którzy skorzystali z naszej Bezpłatnej Wypożyczalni Rowerów w tym mieście.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję