20 sierpnia 2018
Inne inicjatywy

Skromny jubileusz, ambitne plany

 

Rok temu w Kaliszu otworzyliśmy pilotażowo pierwszą Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów Rehabilitacyjnych. Z zamiarem stworzenia sieci takich placówek nosiliśmy się już wcześniej, opracowanie systemu ich działania zajęło trochę czasu.

Po 12 miesiącach możemy powiedzieć – udało się! Niedawno powstała 40 wypożyczalnia, a w planach są kolejne. Działamy już w 12 województwach.

 

Chcemy, by wypożyczalnie istniały w każdym z 380 powiatów na terenie Polski. Wierzymy, że ten plan się powiedzie.

 

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, bez których nowy program Fundacji Eco Textil nie mógłby się rozwijać. Jednocześnie zapraszamy organizacje, placówki i inne instytucje do współpracy. Razem możemy więcej.

“Odkąd dostałem udaru 20 lat temu, nie wsiadałem na rower. Postanowiłem przełamać swój lęk i spróbować jeszcze raz. Przez pierwsze dwa dni nie jeździłem daleko. Z każdym następnym było coraz lepiej, jeździłem coraz dalejpan Antoni , Kalisz

Dziś skorzystaliśmy i udało nam się wypożyczyć rower w Sopocie. Bardzo dziękujemy za taką możliwość. Zainteresowanie jest ogromne. Do końca sierpnia rowery są już zarezerwowane. Dzięki uprzejmości pana z wypożyczalni, udało nam się wypożyczyć rower na kilka godzin. Radość Syna nie do opisania! Nasza również! Z niecierpliwością będziemy czekać na rowerek! Dzięki, ze jesteście”  Pani Jowita Gdynia

Wcześniejsze wpisy

 • 17 sierpnia 2018

  Eco Textil na antenie Radia Zet

  Rozwijająca się sieć Bezpłatnych Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych, którą od roku tworzymy wraz z partnerami w całej Polsce, zainteresowała dziennikarzy jednej z największych rozgłośni radiowych w kraju, Radia Zet.

 • 14 sierpnia 2018

  Do naszej sieci wypożyczalni dołączył Wągrowiec.

  Wielspin Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. Położony w Wągrowcu nad jeziorem Durowskim pośród lasów sosnowych w pobliżu szlaku Piastowskiego. Otoczenie lasów, zdrowe powietrze oraz bezpośredni dostęp do czystego jeziora sprawiają, że to idealne miejsce na turnusy rehabilitacyjne, pobyty zdrowotne jak również na na wycieczki rowerowe.
  Od sierpnia działa tam nasza wypożyczalnia rowerów trójkołowych.

 • 13 sierpnia 2018

  Wszystkie dzieci nasze są !!!!

  Taką nazwę ma Stowarzyszenie z siedzibą w miejscowości Olszyny, działające na rzecz dzieci i osób dorosłych dotkniętych upośledzeniem, czy kalectwem, pochodzących z „trudnych” rodzin, i rodzin dysfunkcyjnych. To kolejny punkt na naszej rowerowej mapie.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję