1 lutego 2018
2018
Rowery Eco Textil

Słupia p. Kępnem: Zabawa z piratami z Karaibów

Już po raz czwarty Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem zorganizował Powiatowy Bal Karnawałowy, nad którym patronat objął starosta kępiński Witold Jankowski. Każdego roku do Zespołu Szkół Specjalnych przybywają licznie dzieci niepełnosprawne z całego powiatu wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami.
W tym roku mottem przewodnim balu był temat: „Piraci z Karaibów”. Sala gimnastyczna ZSS zmieniła się w statek piratów, na którego maszcie powiewała prawdziwa, piracka flaga. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje.
W otwarciu balu uczestniczyło mnóstwo gości, m.in.: wicestarosta kępiński Grażyna Jany, burmistrz miasta i gminy Kępno b, dyrektor biura poselskiego poseł Bożeny HenczycyEwelina Pieles oraz Barbara Kulak z gminy Łęka Opatowska. Wszyscy goście do pirackiego skarbca przywieźli kosze ze słodyczami, które trafiły do uczniów.
Imprezę uatrakcyjniali profesjonalni aktorzy, którzy przyjechali aż z krakowskiego teatru. Przygotowali oni przedstawienie teatralne oraz wiele atrakcji w formie konkursów i zabaw, w których dzieci chętnie uczestniczyły, chodzili na szczudłach, wzbudzając zainteresowanie i uatrakcyjniając bal, a także uczyli pirackiego tańca. Tę niespodziankę ufundował jak zwykle Powiat Kępiński. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Niektórym udało się wylosować plecak, piórnik, zegarek, a nawet zestaw do badmintona.
Przy dobrej muzyce oraz poczęstunku, który ufundował Komitet Rodzicielski, w cudownej, pirackiej atmosferze, dzieci bawiły się do samego końca balu.
Dodatkową niespodzianką była wizyta przedstawicielki firmy „Eco Textil”, która przekazała na rzecz szkoły trzy rowery trójkołowe dla uczniów w różnym wieku.
Zorganizowanie balu w przepięknej scenerii to zasługa kreatywności i zaangażowania wszystkich pracowników szkoły, którzy wykonali ją, jak co, roku samodzielnie. Wspomnienia z pirackiego statku zostaną na długo w pamięci – nie tylko dzieci.

~ Oprac. KR

źródło: http://www.tygodnikkepinski.pl/slupia-p-kepnem-zabawa-z-piratami-z-karaibow/

Wcześniejsze wpisy

  • 15 stycznia 2018

    Graliśmy z Wielką Orkiestrą

    Jak co roku, nasza fundacja wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już po raz trzeci przekazaliśmy na licytację w Kieleckim Centrum Kultury rower rehabilitacyjny. Uczestniczyliśmy również w aukcjach. Udało się nam...

  • 28 grudnia 2017

    Pomoc dla Żytomierza

    Siostry zakonne ze zgromadzenia Pallotynek, opiekujące się sierotami, ubogimi i niepełnosprawnymi w Żytomierzu na Ukrainie prosiły mieszkańców województwa świętokrzyskiego o pomoc dla ich podopiecznych. – Kochani, pomóżcie, czym możecie –...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję