8 sierpnia 2022
2022

Sopot przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Sopot to jeden z najpopularniejszych  letnich kierunków na wakacyjnej mapie Polski. Z każdym rokiem miasto rozszerza ofertę kierowana do wypoczywających, osoby z niepełnosprawnościami zajmują tu szczególne miejsce.

Sopockie atrakcje

To bardzo przyjazne miejsce zarówno dla osób starszych,  niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, czy przy pomocy laski, rodzin z małymi dziećmi oraz z innymi dysfunkcjami ruchu. Udogodnienia znajdziemy w najpopularniejszych miejscach -na słynnym  Sopockim “Monciaku”, przy plaży, odrestaurowanej marinie, molo oraz na basenach i boiskach.

Spocka plaża jest nie tylko urokliwa, ale i odpowiednio przystosowana tak aby każdy wypoczywający mógł czuć się tam komfortowo. Przy najbardziej uczęszczanych wejściach znajdziemy drewniane kładki, toalety i przebieralnie, przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to ogromne ułatwienie w szczególności dla osób poruszających się na wózkach. Podjazdy, miejsca postojowe, widny i toalety znajdziemy również przy sopockim molo oraz marinie.

Zejście nr 40 ul. Bitwy pod Płowcami 67 C

To co nas najbardziej cieszy to wypożyczalnia rowerów trójkołowych prowadzona przez MOSiR we współpracy z naszą Fundacją. Przy zejściu na plażę numer 40 można bezpłatnie wypozyczyc rower trójkołowy. Punkt funkcjonuje tam od 2018 roku i cieszy się ogromna popularnością, nie tylko w wakacyjne miesiące.  Warto dodać, że ścieżka rowerowa wzdłuż plaży ciągnie się, aż do molo w Gdańsku Brzeźno.

Rowery trójkołowe można również wypożyczyć w innych letnich miejscowościach, należą do nich  między innymi Gdynia, Mielno, Olsztyn, Augustów czy Mrągowo. Lista wszystkich punktów dostępna jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 2 sierpnia 2022

  O naszych wypożyczalniach nadal głośno

  Przy Starostwie Powiatowym w Pszczynie od  kilu lat działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby potrzebujące mogą tam bezpłatnie wypożyczyć rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, balkoniki czy kule. Wypożyczalnia działa we współpracy z...

 • 29 lipca 2022

  Wspominamy Tour de Pologne i paradę rowerów trójkołowych

  Już jutro startuje kolejny 79 Wyścig Tour de Pologne, wielkie rowerowe święto, które co roku gromadzi najlepszych kolarzy na świecie. Bez wątpienia pasjonatów sportów rowerowych zobaczymy na trasie wyścigu oraz przed ekranami telewizorów.
  Nie bez przyczyny z takim entuzjazmem spoglądamy na to kolarskie święto.  Z ogromnym wzruszeniem i łezką w oku wspominamy rok 2019  i przejazd osób z niepełnosprawnościami podczas 76 wyścigu z metą w Zabrzu.

 • 28 lipca 2022

  Wypożyczalnie stacjonarne na urlop

  Okres wakacji to doskonała okazja aby skorzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego dostępnego w naszych punktach stacjonarnych. W chwili obecnej na terenie całego kraju funkcjonuje 225 tego typu punktów. Są tam dostępne...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję