8 listopada 2013
2013
Inne inicjatywy

Śpiewały z radości

odi4Niedawno otrzymaliśmy wiadomość z afrykańskiego Burkina Faso, gdzie zakon, do którego należy siostra Odile Zoungrana prowadzą sierociniec dla ponad 70 dzieci. Siostra Odile przez kilka lat przebywała w parafii świętego Andrzeja Apostoła w Suchedniowie. Mieszkańcy miasteczka są z nią w kontakcie. Kiedy dowiedzieli się, że podopieczni siostry Odile potrzebują szkolnych przyborów, zorganizowali zbiórkę. Efektem było ponad 200 kilogramów kredek, farb, zeszytów i innych potrzebnych do nauki rzeczy, a także ubrań, zabawek i środków czystości. Nasza fundacja zajęła się formalnościami celnymi, a prezenty od suchedniowian na własny koszt dostarczyła do adresatów firma Wtórpol. – „Bardzo, bardzo dziekujemy. Dzieci spiewali dla was na podziekowania. Tez ja wam bardzo dzienkuje za wszystko” – napisała do nas siostra Odile która po latach wciąż dobrze radzi sobie z językiem polskim.

odi2 odi3 odi6

Wcześniejsze wpisy

 • 31 października 2013

  Krystian się doczekał

  Krystian Sobieraj to kolejny beneficjent naszego programu „Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego”. Odwiedziliśmy go we wsi Zbelutka Stara w Górach Świętokrzyskich. – Jakie ma szerokie koła!

 • 31 października 2013

  Kuba ma swój rower

  31 października wójt gminy Mała Wieś w powiecie płockim w naszym imieniu przekazał rowerek Kubie Szeligowskiemu z Zakrzewa Kościelnego. To kolejny beneficjent fundacyjnego programu „Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego”.

 • 28 października 2013

  Pomagamy młodym Spartanom

  Fundacja Eco Textil przekazała pojemnik na specjalny cel W telewizyjnym Expresie Reporterów ukazał się materiał na temat Mirosława Kaźmierczaka, trenera gimnastyki sportowej z Zahutynia. Srebrny medalista Mistrzostw

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję