7 marca 2022
2022

Stacja segregacja i drugie życie ubrań w Alei Bielany we Wrocławiu.

Stacja Segregacja

Na początku lutego jeden z naszych kontenerów został ustawiony w Strefie Segregacji Odpadów w Alei Bielany we Wrocławiu. To specjalnie przygotowane miejsce na terenie galerii handlowej, w którym znajdują się pojemniki na elektrośmieci, szkoło, metale i tworzywa sztuczne, papier, butelki PET oraz używaną odzież. Klienci przyjeżdżając na zakupy mogą w prosty sposób zagospodarować wszystkie niepotrzebne rzeczy, które znajdują się w domach.

Targi mody używanej

W ubiegły weekend w tej samej galerii odbyły się targi mody używanej. W specjalnej strefie na terenie głównego pasażu handlowego, dawaliśmy drugie życie odzieży. „Dawaliśmy” ponieważ poza możliwością kupienia wyjątkowych ubrań, Fundacja Eco Textil przygotowała specjalny eko -kącik z warsztatem recyklingowymi dla najmłodszych. Dzieciaki miały szansę wykonać własną niepowtarzalna koszulkę z recyklingu, a potem zrobić sobie zdjęcie polaroid na tle naszych kolorowych skrzydeł. Były piękne rysunki na t-shirtach, frędzelki, a nawet własnoręcznie wykonane torby na codzienne zakupy.

 

Wszystko po to aby zwrócić uwagę na drugi obieg odzieży. Dla prawdziwych poszukiwaczy modowych perełek była to świetna okazja na upolowanie wyjątkowych ubrań z szaf znanych gwiazd. Warto dodać, że 5 zł z każdej transakcji zostało przeznaczone na pomoc Ukrainie.

 

Eko rozmówki

Takie wydarzenia to również świetna okazja do rozmów na temat  drugiego życia odzieży i recyklingu tekstyliów. O  tym co robić z niepotrzebna odzieżą, gdzie można ja oddać oraz co z niej wyprodukować rozmawialiśmy min. Na antenie Radia Ram.

Dziękujemy za zaproszenie i tak duże zaangażowanie najmłodszych w tworzenie drugiego obiegu ubrań.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 2 marca 2022

  Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego

  Jak co roku 1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień wózka inwalidzkiego. Święto to, powstało by pokazać społeczeństwu, że wózki inwalidzkie są bardzo ważne w życiu osób z niepełnosprawnościami, szczególnie tymi ruchowymi.

 • 28 lutego 2022

  Łóżko rehabilitacyjne jest już w Łagowie

  Kolejne łóżko zostało odebrane. Będzie wspomagało proces rehabilitacji i powrotu do zdrowia pana Tadeusz mieszkańca gminy Łagów w województwie świętokrzyskim.

 • 24 lutego 2022

  Najpierw pączek potem rower

  Brązowy, okrągły, oprószony pudrem lub oblany lukrem, tego “pana” nie trzeba nikomu przedstawiać.. mowa oczywiście o pączku. Tłusty czwartek co roku obchodzony jest w ostatni czwartek przed wielkim postem. Ten...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję