11 lutego 2022
2022

Światowy dzień chorego

Światowy Dzień chorego to ważna data w kalendarzu.  Święto to zostało ogłoszone przez Papieża Jana Pawła II 30 lat temu (  w 1992r.) i obchodzimy je 11 lutego. Głównym celem utworzenie tego święta jest zapewnienie lepszej opieki chorym, modlitwa za wszystkich cierpiących zarówno duchowo jaki i fizycznie, popieranie zaangażowania wolontariatu oraz zwrócenie uwagi na wszelkie trudności, które tak po ludzku towarzysza chorym na co dzień.

 

Najczęstsze choroby z którymi zmagają się Polacy to przede wszystkim choroby układu krążenia, które są przyczyną prawie połowy zgonów. Zaraz po nich nowotwory. Od niedawna znaczną grupę stanowią osoby z chorobami okładu oddechowego. Ogromny udział mają również powikłania i długi okres rekonwalescencji po przebytym Covid-19.

 

Fundacja EcoTextil od początku swojej działalności, jako główny cel  obrała pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym. W szczególnie wymierny sposób tę pomoc realizujemy przez udostępnianie osobom potrzebującym sprzętu medycznego.  Z naszej bezpłatnej internetowej wypożyczalni do tej pory skorzystało 2243 rodziny. Kolejne setki, a być może i tysiące wypożyczyło sprzęt w jednym z 225 punktów stacjonarnych. To ogromne wsparcie zarówno finansowe jak i logistyczne poprawiające komfort funkcjonowania chorych jak i ich najbliższych.

Jak można wesprzeć naszą działalność?

Środki na działalność charytatywną Fundacja Eco Textil otrzymujemy z przetwarzania odzieży używanej, zbieranej do specjalnie oznaczonych pojemników. Oddaj swoje niepotrzebne ubrania do kontenera oznaczonego logo Fundacji, dzięki temu trafią do drugiego obiegu  i nie będą uciążliwym odpadem który rozkłada się latami na wysypisku śmieci. Ilość ubrań, jakie do nas trafiają ma bezpośrednie przełożenie na to, ilu osobom będziemy mogli pomóc. Fundację możesz również wesprzeć przekazując 1% swojego podatku, lub przekazują darowiznę finansową.

Wcześniejsze wpisy

  • 9 lutego 2022

    Kolejne łóżko przekazane

    Zimowa aura za oknem to niezwykle urokliwy widok. Niestety taka pogoda czasem bywa niebezpieczna. Złamania, skręcenia zdarzają się nie tylko na stokach narciarskich.  Chwila nieuwagi i niefortunny upadek na oblodzonym może mieć poważne konsekwencje.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję