7 grudnia 2018
Rowery Eco Textil
2018

“To była miłość od pierwszego wejrzenia” – Mikołaj w Koszalinie

Niepełnosprawny Karol, mieszkaniec Koszalina swój prezent od Mikołaja otrzymał już w środę. Niespodziankę udało się utrzymać w tajemnicy. Nastolatek otrzymał rower  podczas koszalińskich obchodów dnia osób niepełnosprawnych.

“To była miłość od pierwszego wejrzenia”- wspomina mama chłopca. Wszytko zaczęło się w kwietniu kiedy oficjalnie otwarto wypożyczalnię rowerów trójkołowych-  była to 10 wypożyczalnia w Polsce. Dziś takich miejsc na mapie mamy już blisko 80, a będzie ich jeszcze więcej – bo jak pokazują doświadczenia z tego roku zapotrzebowania na taki sprzęt jest ogromne.

Karol był najaktywniejszym użytkownikiem koszalińskiej wypożyczalni. Wcześniej próbował jazdy na rowerze biegowym ale sprawiało to zarówno jemu jak i mamie dużo trudności. Dopiero specjalny rower trójkołowych spełnił wszystkie oczekiwania i był doskonałą formą rehabilitacji.

Na okres zimowy wypożyczalnia zwiesiła działalność co sprawiło wiele smutku nastolatkowi. Całą niespodziankę dla chłopca do końca udało się utrzymać w tajemnicy. O prezencie dla Karola wiedziała tylko Pani Anna Ginda – pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych działającego przy Koszalińskim Ratuszu.  Karol długo nie mógł uwierzyć, że ten rower do domu może zabrać na zawsze.

Nowy sezon rowerowy ruszy już wiosną, ale niewykluczone że młodego koszalinianina będzie można spotkać na rowerowych ścieżkach jeszcze wcześniej. “Jak tylko pogoda pozwoli ruszymy na kolejne wycieczki rowerowe po naszym mieście”- wspomina mam chłopca.

Brawo Karol! Brawo Koszalin!

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 5 grudnia 2018

  List do fundacji

  "Dzisiaj od Państwa fundacji otrzymałem rower trzykołowy. Było to moje wielkie marzenie. Zawsze chciałem jeździć na rowerze, niestety na dwukołowym pomimo chęci nie byłem w stanie się nauczyć... " Tak w liście do fundacji pisze Pan Robert mieszkaniec Domu Pomocy społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. To tylko krótki wstęp zapraszamy do przeczytania całości , jak nasze rowery pomagają osobom niepełnosprawny,.

 • 28 listopada 2018

  2000 kg odzieży zebrali uczniowie w Płońsku. GRATULUJEMY !!!!

  Zbiórkę odzieży zorganizował przy wsparciu Naszej Fundacji i przeprowadził Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. St. Kostki w Płońsku. 23 listopada podczas finału akcji zliczono kilogramy- ponad 2 tony udało się zebrać podczas prawie miesięcznej inicjatywy. Uczniowie dzielnie zapracowali na nowy sprzęt dla szkoły -dwa specjalne rowery trójkołowe , które posłużą wszystkim podopiecznym ośrodka .

 • 19 listopada 2018

  Rowery trafiły do niepełnosprawnych

  Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej otrzymał darowiznę w postaci dwóch trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych. Ufundowała je Fundacja Eco Textil „od Was dla Was”.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję