30 sierpnia 2019

Tomaszów Lubelski – wypożyczalnia rowerów

Dnia 6 sierpnia 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym   w Tomaszowie Lubelskim dokonano uroczystego otwarcia wypożyczalni rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych. Rowery pozyskane zostały w ramach współpracy z Fundacją Eco Textil „Od Was dla Was”.

 

Do szkoły trafiło sześć rowerów trójkołowych różnej wielkości. Będą one bezpłatnie udostępniane osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w celu rehabilitacji i niwelowania różnorodnych schorzeń mieszkańcom   Tomaszowa Lubelskiego.  W uroczystym otwarciu wypożyczalni  uczestniczyli: Dyrektor SOSW Roman Kania, Kierownik Oddziału Rejonowego PCK Elżbieta Matyjanka oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Mariusz Kobiałka.  Zarówno wypożyczalnia jak i rowery cieszyły się dużym zainteresowaniem i  będą służyły osobom potrzebującym. na terenie województwa lubelskiego to już 7 tego typu miejsce gdzie udostępniany jest sprzęt rehabilitacyjny w postaci rowerów, wózków balkoników czy kul.

Wcześniejsze wpisy

  • 20 sierpnia 2019

    III Festyn Góralski i IV Gigant Bike Race 2019 z rowerami trójkołowymi

    15 sierpnia w Rabce -Zdroju rozegrana została IV edycja zawodów rowerowych Gigant Bike Race dla dzieci. Dla podopiecznych PSONI Koło w Rabce utworzona została specjalna kategoria - przejazd na rowerach trójkołowych. Cieszymy się ogromnie, że osoby niepełnosprawne co raz częściej i liczniej biorą udział w różnych sportowych inicjatywach, a nasze rowery trójkołowe pomagają w codziennej rehabilitacji i rekreacji.

  • 13 sierpnia 2019

    76. Tour de Pologne – przeżyjmy to jeszcze raz!

    5 sierpnia odbył się pierwszy w historii Tour de Pologne przejazd osób niepełnosprawnych na rowerach trójkołowych. zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż i Fundację Eco Textil. Zobaczcie krótki film podsumowujący to wspaniałe wydarzenie. Emocje gwarantowane!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję