12 czerwca 2018
Rowery Eco Textil
2018

Trójkołowe rowery specjalnego przeznaczenia

Pierwsza wypożyczalnia rowerów trójkołowych ruszyła na śląsku. Chętni mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “Pszczelnik oraz przy SCK Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dobrej współpracy z PCK oraz dużemu zaangażowaniu Edyty Gurzędy, Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, miasto dzisiaj (8.06) otrzymało dwa rowery trójkołowe dla dorosłych i jeden dla juniorów.

Docelowo będą użytkowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “Pszczelnik oraz przy SCK Park Tradycji. – Są to specjalne rowery, na których nie ma problemu z utrzymaniem równowagi, a tym samym idealne dla ludzi starszych – mówi Elżbieta Nieszporek, Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych. – Cieszymy się, że są, ponieważ cześć seniorów zgłaszała zapotrzebowanie na takie rowery – dodaje pełnomocnik.
Trójkołowce odebrała Anna Zasada-Chorab, II zastępca prezydenta miasta z rąk Daniela Kupki, koordynatora Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. W przekazaniu uczestniczyli również przedstawiciele Siemianowickiej Rady Seniorów: Barbara Merta i Jerzy oraz Beata Łuczak z Biura ds. Seniorów.

 

źródło: http://www.siemianowice.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 8 czerwca 2018

  Hurra!!! Mamy rowery !!!

  Rowery rehabilitacyjne dla Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oddział Rabka Zdrój. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy sprawić wiele radości dzieciom, które od razu zaczęły na nich jeździć :)

 • 7 czerwca 2018

  Dzień Dziecka na nowomiejskim Rynku

  W niedzielę 3 czerwca 2018 roku na Rynku Nowego Miasta Lubawskiego odbył się Piknik Rodzinny w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny, które odbywały się w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pt. "Rodzina - Dom - Ojczyzna" połączony z Dniem Dziecka i Jarmarkiem Rozmaitości.
  Otwarcia pikniku dokonał Burmistrz Józef Blank podkreślając wartość jaką dla każdego człowieka stanowi rodzina. Następnie gospodarz miasta wraz z Panią Ewą Pielak i Panią Haliną Klejnowską jako przedstawicielkami Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim przekazał dwa trójkołowe rowery rehabilitacyjne dla dzieci.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję