30 kwietnia 2018
Rowery Eco Textil
2018

Trzy rowery, trzy historie

W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej (działa tam jedna z naszych wypozyczalni rowerów rehabilitacyjnych) przekazaliśmy kolejne trzy trójkołowce potrzebujących. Każdy innego rozmiaru, każdy dla niepełnosprawnego z innymi problemami.

Pierwszy, najmniejszy rower trafił do Tamary Czubak ze Skarżyska. Przy przekazaniu obecna była cała rodzina. – Córka cierpi na Zespół Marfana. Ma tylko trzy lata, a wygląda na siedem – mówi jej tata, pan Marek. Dziewczynka ma problemy z chodzeniem, rower posłuży jej do codziennej rehabilitacji. O tym, że w Skarżysku działa fundacja dająca je za darmo, żona dowiedziała się na internetowym forum, choć mieszkamy w tym samym mieście – przyznał tata dziewczynki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Średni rower otrzymała Elżbieta Lichocik z Majkowa.

– Mam stwardnienie rozsiane, pojazd będzie mi służył do rehabilitacji. Byłam w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ubiegać się o dofinansowanie zakupu roweru – leczenie jest kosztowne i liczy się każda złotówka. Tam powiedziano mi, że Fundacja Eco Textil rozdaje taki sprzęt. Złożyłam wniosek i po kilku miesiącach otrzymałam rower – opowiada.

 

Trzeci największy trójkołowiec podarowaliśmy Wojciechowi Zającowi z gminy Mirzec. – Mam niedowład, o istnienku Fundacji Eco Textil i jej programie dowiedziałem się „pocztą pantoflową”, od znajomego ze Skarżyska. Dostałem go już po paru miesiącach oczekiwania. Podobny kupiłem 20 lat temu, ale jest już bardzo zdezelowany. Ciesze się z nowego. Będę nim jeździł rekreacyjnie, po okolicy – zapowiada mieszkaniec Mirca.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc – jeszcze w tym roku przekażemy rower z numerem 5000!

 

Wcześniejsze wpisy

  • 27 kwietnia 2018

    Brawo Wy, Kaliszanie !!!

    Pana Antoniego poznaliśmy w ubiegłym roku, podczas przekazania kolejnych trójkołowców dla Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu. 20 lat wcześniej, w wieku 37 lat przeszedł udar. Od tamtego czasu nie wsiadał na rower. Był jednym z pierwszych, którzy skorzystali z naszej Bezpłatnej Wypożyczalni Rowerów w tym mieście.

  • 6 kwietnia 2018

    Otworzyliśmy kolejną wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych!

    W Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator przy ulicy Tuwima 12 w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek została otwarta wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję