26 lipca 2018
2018

Uwaga Cykliści! Zapraszamy do Sopotu, wypożyczalnia już działa!

W Sopocie osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnych trójkołowych rowerów. W ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji Eco Textil od Was dla Was przekazała sopockiemu MOSiRowi cztery pojazdy, które można bezpłatnie wypożyczać.

   materiał filmowy : www.gdansk.tvp.pl

Jazda rowerem – niby nic takiego, ale dla osób niepełnosprawnych często trudne do zrealizowania marzenie.

W ramach akcji ,,Rower dla Niepełnosprawnych” sopocki MOSiR otrzymał cztery rowery przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem akcji jest Fundacja Eco Textil od Was dla Was, która finansuje jednoślady za pieniądze otrzymane z przetwarzania odzieży używanej. Fundacja działa w całej Polsce.

Jeden z czterech rowerów przeznaczony jest dla dzieci. Trójkołowe pojazdy dostępne są od 23 lipca i można je wypożyczyć bezpłatnie. Wypożyczalnia znajduje się w siedzibie sopockiego MOSiR-u i jest czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.

Wcześniejsze wpisy

 • 25 lipca 2018

  Niebawem w Olecku ruszy wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych

  20 lipca o godz. 19.20 na scenie koncertowej „Przystanku Olecko” (Plac Wolności) przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża uroczyście przekażą trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne na potrzeby mieszkańców gminy Olecko. Docelowo trafią do wypożyczalni prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Rowery pozwalają na aktywne i przyjemne spędzanie czasu wolnego, a także przyczyniają się do szybszej i efektywniejszej rehabilitacji.

 • 24 lipca 2018

  Darmowy rower dla osób niepełnosprawnych w Sopocie

  Sopot dbając o osoby niepełnosprawne, umożliwia im korzystanie za darmo ze specjalnych trójkołowych rowerów. Cztery takie pojazdy zostały przekazane sopockiemu MOSiR nieodpłatnie przez Fundację Eco Textil od Was dla Was. Wszystko w ramach programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

 • 23 lipca 2018

  Rehabilitacja na trzech kółkach. Węgorzewo

  Trzy trójkołowe rowery trafiły do wypożyczalni rowerów prowadzonej w ekomarinie przez węgorzewską Spóldzielnię Socjalną Węgorzewianka. Trzy kółka niech Państwa nie zmylą: to specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony dla osób starszych, ale też borykających się z wadami postawy czy innymi dolegliwościami układu ruchu, przy których zaleca się wzmacnianie siły mięśni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję