18 maja 2018
2018
Rowery Eco Textil

V Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad specjalnych w Kaliszu

Trzynaście ekip z Południowej Wielkopolski wzięło udział w Regionalnym Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie-Konin, zorganizowanym 16 maja przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu.

Młodzi kolarze przyjechali między innymi z: Konina, Koła, Turku, Konarzewa, Rychwała i Marianowa.

Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach: rower trójkołowy na dystansie 100 metrów oraz rower dwukołowy na dystansie 500 i 1000 metrów.

Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody.

To była wspaniała zabawa i wielkie przeżycie dla zawodników, wolontariuszy, kibiców oraz trenerów i działaczy Olimpiad Specjalnych. Warto podkreślić, że główną nagrodę (rower trójkołowy) ufundowała Fundacja ECOTEXTIL, a rywalizację sportową uświetnił przepiękny występ (z szarfami) uczennic ośrodka – mówią organizatorzy.

Żródło : http://www.calisia.pl/articles/mityng-kolarski-olimpiad-specjalnych-po-raz-piaty

Wcześniejsze wpisy

 • 18 maja 2018

  Rowery przekazane

  Rowery otrzymaliśmy w ramach obowiązującej umowy pomiędzy Pomorskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, a Miastem i Gminą Debrzno na użyczenie gruntu, na którym są usytuowane pojemniki metalowe na odzież używaną. Sponsorem PCK, jest Fundacja – „Fundacja Eco Textil Od Was dla Was”, która wspiera Polski Czerwony Krzyż i przekazuje rowery.

 • 16 maja 2018

  Trzykołowe rowery w zamian za odzież

  Co się dzieje z ubraniami, które elblążanie wrzucają do pojemników PCK? Te, które nadają się do użytku, są rozdawane. Te w gorszym stanie są oddawane jako surowce wtórne. W zamian PCK otrzymuje trzykołowe rowery, które rozdaje niepełnosprawnym elblążanom. Dzisiaj jeden z takich rowerów trafił do pana Rafała.

 • 15 maja 2018

  Jest ósma wypożyczalnia w Polsce!

  Rozbudowujemy sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Ósma w Polsce została otwarta w Rzeszowie. Do dyspozycji Fundacja Eco Textil przekazała jej cztery trójkołowce w trzech rozmiarach – od dziecięcego, po przeznaczony dla dorosłych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję