12 lutego 2019
2019

W Lesznie z wielką pompą otworzono wypożyczalnię rowerów

Z dużą pompą niepubliczna szkoła Totus Tuus z Leszna rozpoczęła w piątek przygotowania do otwarcia leszczyńskiej wypożyczalni rowerów dla niepełnosprawnych. Przyjęcie nowych pojazdów poprzedziło przedstawienie w wykonaniu podopiecznych i ich spotkanie z babciami i dziadkami.

Przedstawienie dla babć i dziadków zostało przygotowane przez podopiecznych i ich wychowawców. Po nim całe rodziny zasiadały do słodkości przy stołach, a dyrekcja szkoły rozpoczęła rozpakowywanie nowych rowerów trójkołowych.

Do placówki dotarło dziś sześć pojazdów dowiezionych do Leszna w ramach współpracy placówki z Fundacją Ecotextil ze Skarżyska Kamiennej.

Uruchamiamy wypożyczalnię, która będzie czynna codziennie i umożliwi wypożyczenie rowerów na umówiony z zainteresowanymi czas. Trójkołowe pojazdy są kosztowne i zajmują sporo miejsca. Część z nich będziemy wykorzystywać u siebie, ale chcemy pomóc też innym potrzebującym – mówi wicedyrektor szkoły, Dagmara Rucińska.

Formalnie wypożyczenia powinny ruszyć jeszcze w lutym. Placówka mieście się na ulicy Osieckiej 41.

źródło: http://leszno.naszemiasto.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 31 stycznia 2019

  Wypożyczalnia Gudowo – Zachodniopomorskie

  Kolejne miejsce na rowerowej mapie Polski to Gudowo koło Drawska Pomorskiego. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Gudowie i działające w nim Stowarzyszenie "Radość Życia" od dziś można już wypożyczać rowery !!!

 • 28 stycznia 2019

  Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy

  Pod taką nazwą Hufiec Pracy w Skarżysku - Kamiennej po raz kolejny zorganizował zbiórkę dla schroniska dla psów "Baros" w Suchedniowie. 23 stycznia delegacja Hufca z komendantem Marzeną Zajączkowską oraz wychowawcą Justyną Warwas przekazała schronisku zebrane dary.Zebrano dużą ilość karmy, koców, zabawek i innych potrzebnych psiakom rzeczy.

 • 24 stycznia 2019

  Brzeg :PCK podarowało potrzebującym rowery rehabilitacyjne

  16 stycznia br. 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję