12 lipca 2018
2018

W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości

Rowery terapeutyczne otrzymał punkt przedszkolny i placówka terapeutyczna Niebieski Krokodyl w Szczecinie. Z tej okazji wychowankowie wraz z rodzinami, opiekunami i grupą animacyjną świętowali na Festynie Rodzinnym.

– Generalnie działamy już dwa lata. Festyn organizowany jest co roku w okresie wakacyjnym – mówił Kamil Bondarczuk, założyciel przedszkola oraz wieloletni terapeuta behawioralny dla dzieci z autyzmem. – Teraz mamy dodatkowy powód do świętowania, ponieważ otrzymaliśmy dwa rowery terapeutyczne od Fundacji Eco Textil.

Z okazji sobotniego (7 lipca) festynu stanęła dmuchana zjeżdżalnia, a ogród zapełnił się grami edukacyjnymi. Pogoda dopisała – sielankowy nastrój dopełniły ogromne bańki mydlane, robione przez wychowanków przy niewielkiej pomocy animatorów.

– Mamy tutaj piętnaścioro dzieci w wieku przedszkolnym, które są objęte terapią na co dzień – poinformował Kamil Bondarczuk. –  O inicjatywie przekazywania rowerów, co praktykuje fundacja Eco Textil, dowiedzieliśmy się z mediów. Sami zgłosiliśmy się z zapytaniem, czy istnieje możliwość otrzymania takiego sprzętu. Na szczęście się udało.

 

Niebieski Krokodyl jest jedyną placówką w Szczecinie, która pracuje w Podejściu Pyramid do Edukacji (z ang. Pyramid Approach to Education). System ten uznawany jest za jedną z wiodących metod behawioralnych na świecie w terapii dzieci autystycznych.

– Metoda ta oparta jest o analizę zachowania. Dzieci uczą się komunikacji oraz czynności, które przydadzą im się w dalszym etapie życia. Uczymy je sadzić kwiaty, wychodzą do sklepu kupować rzeczy, chodzą na zajęcia hipoterapeutyczne z końmi – tłumaczy Kamil Bondarczuk.

Punkt Przedszkolny “Niebieski Krokodyl” to placówka terapeutyczna dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Znajduje się przy ul. Wyspiańskiego 13 w Szczecinie.

źródło: https://24kurier.pl/aktualnosci/nauka/w-niebieskim-krokodylu-rowery-powodem-do-radosci/

Wcześniejsze wpisy

  • 9 lipca 2018

    Julia z Radomyśla Wielkiego

    "W imieniu córki Julii chcę bardzo serdecznie podziękować Waszej Fundacji za przekazany rower.Teraz Julia może już bezpiecznie jeździć na swoje ulubione wycieczki rowerowe. ..Dziękujemy!!! "

  • 6 lipca 2018

    Darmowe rowery na CRS Ukiel

    Od pierwszego lipca nawet na cały miesiąc to za darmo będzie można wypożyczyć rowery rehabilitacyjne z CRS Ukiel. Dotychczas z wypożyczalni można było wziąć rower najwyżej na kilka godzin.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję