24 sierpnia 2018

W Tychach powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych

W Tychach powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Kilka tygodni informowaliśmy, że fundacja Eco Textil szuka koordynatora w Tychach i znalazła. Do miasta trafiło w sumie 5 rowerów. Partnerem fundacji został Klub Sportowy Czułowianka.

Z fundacją współpracę nawiązał mieszkaniec Tychów i trener kolarstwa w KS Czułowianka Tomasz Majecher, który sprowadził trójkołowe rowery do miasta. Warunkiem było odpowiednie pomieszczenie do przechowywania jednośladów, tutaj pomogła Rada Osiedla Czułów – udostępniła swój lokal przy ulicy Narcyzów 24.

 

 

– Rowery są mi bardzo bliskie. W Internecie zauważyłem, że Fundacja Eco Textil dostarcza rowery dla osób niepełnosprawnych. Pomyślałem, że jest to bardzo fajny pomysł aby właśnie taką wypożyczalnię w Tychach uruchomić – powiedział nam Tomasz Majcher.

Warunki wypożyczenia są bardzo proste. Trzeba najpierw zadzwonić pod numer 570 911 970 i umówić się na odbiór roweru. Skorzystać mogą wszyscy niepełnosprawni mieszkańcy Tychów, a także osoby starsze, którem mają problem z koordynacją ruchową.

Wypożyczyć rower można maksymalnie na dwa tygodnie, potrzebny jest do tego dowód osobisty. Rowery przed oddaniem do wypożyczenia testowali Dariusz Wencepel radny miasta Tychy ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną oraz przewodnicząca Rady Osiedla Czułów Jadwiga Gnela.

www.tychy24.net

Wcześniejsze wpisy

 • 22 sierpnia 2018

  Rowery w Opatowie

  Na Placu Rekreacyjno - Wypoczynkowym odbyło się uroczyste otwarcie wypożyczalni rehabilitacyjnych rowerów dla osób niepełnosprawnych. Rowerowy Punkt w Opatowie prowadzi Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji. Rowery dostępne są w 3 rozmiarach. Zapraszamy wszystkich opatowskich cyklistów.

 • 20 sierpnia 2018

  Skromny jubileusz, ambitne plany

  Rok temu w Kaliszu otworzyliśmy pilotażowo pierwszą Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów Rehabilitacyjnych. Z zamiarem stworzenia sieci takich placówek nosiliśmy się już wcześniej, opracowanie systemu ich działania zajęło trochę czasu.
  Po 12 miesiącach możemy powiedzieć – udało się! Niedawno powstała 40 wypożyczalnia, a w planach są kolejne !!!

 • 17 sierpnia 2018

  Eco Textil na antenie Radia Zet

  Rozwijająca się sieć Bezpłatnych Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych, którą od roku tworzymy wraz z partnerami w całej Polsce, zainteresowała dziennikarzy jednej z największych rozgłośni radiowych w kraju, Radia Zet.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję