12 marca 2020

Wieść o naszej wypożyczalni niesie się szerokim echem!

Bardzo cieszymy się, że media tak chętnie podejmują temat pomocy osobom niepełnosprawnym – dzięki temu wielu potrzebujących może dowiedzieć się o takiej formie pomocy.

Zdaniem rehabilitantki Emilii Włodkowskiej, wszystkie  sprzęty którymi dysponuje bezpłatna wypożyczalnia stanowią podstawową pomoc w powrocie do sprawności po udarach, wylewach, kontuzjach, operacjach endoprotezowych oraz po zabiegach więzadłowo-stawowych. Często są również niezbędne do komfortowego funkcjonowania i poprawy jakości życia osób starszych i stale niepełnosprawnych ruchowo.

Wypożyczalnia jest również  idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, dla których przeszkodą są koszty związane z zakupem lub wypożyczeniem danego asortymentu oraz brak sprzętu w placówkach zdrowotnych. Dzięki idei wypożyczalni, potrzebujący nie muszą też kupować urządzeń i później martwić się, co z tym niepotrzebnym sprzętem zrobić. Dostęp do specjalistycznego sprzętu jest niezwykle ważny dla pacjentów, ale stanowi również ogromne wsparcie dla bliskich, których opieka to nieraz całodobowa pomoc osobom niepełnosprawnym.

Użytkownicy sprzętu rehabilitacyjnego, a w szczególności ich opiekunowie  bardzo mocno podkreślają, że wypożyczony sprzęt ułatwia codzienna pielęgnację i opiekę nad najbliższymi.

.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 10 marca 2020

  Nasze Wasze historie – Wojtek Baran

  Rozpoczynamy nasz nowy cykl “Nasze Wasze historie”. Będziemy w nim opowiadać o życiu podopiecznych naszej Fundacji, ich codzienności, przygodach, spędzaniu wolnego czasu, ale również o sposobach korzystania z naszego sprzętu. Zapraszamy do wspólnej wycieczki po świecie, w którym bariery istnieją tylko w naszych głowach.

 • 9 marca 2020

  To już 8 lat…

  Aż trudno uwierzyć , że to już 8 lat. W marcu 2012 roku przekazaliśmy pierwsze wsparcie finansowe. Przez te osiem lat poznaliśmy tysiące uśmiechniętych dzieci i jeszcze więcej niezwykłych ludzkich historii. Dziś śmiało możemy powiedzieć - Mamy powody do dumy!
  Ponad 6000 przekazanych rowerów trójkołowych, 207 wypożyczalni stacjonarnych oraz nasze najnowsze dzieło -internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego z której skorzystało już 526 osób. Bez was byłoby to niemożliwe!

 • 2 marca 2020

  Mamy 500 wypożyczeń!

  Z radością informujemy, że nasza bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 500 wypożyczeń. Do potrzebujących trafiło już 330 łóżek medycznych, 60 wózków inwalidzkich, 60 rowerów rehabilitacyjnych, oraz 40 balkoników i 10 par kul ortopedycznych. Zachęcamy do korzystania z naszej darmowej oferty.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję