1 lipca 2021
2021

Wiosenno-letnia edycja akcji „Zrób porządek w szafie” za nami

Pomimo pandemii, tegoroczna odsłona wiosenno-letniej akcji „Zrób porządek w szafie”, przeprowadzona w sześciu szkołach, zakończyła się ogromnym sukcesem. Placówkom z Knurowa, Konstancina-Jeziorny, Rychwału, Kalisza, Lublina i Stargardu należą się ogromne brawa – razem zebraliście prawie 6 ton odzieży używanej – a wszystko to w szczytnym celu!

Cel akcji – pomoc środowisku oraz osobom z niepełnosprawnościami

Przypominamy, że głównym celem akcji „Zrób porządek w szafie” jest zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na istotę recyklingu odzieży oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców. Z kolei efektem zbiórki odzieży jest przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych placówek organizujących akcję lub do ośrodków wskazanych przez daną szkołę. Na tym projekcie zyskują wszyscy! Dzięki zbiórkom odzieży w szkołach, dzieci i młodzież, mogą zadbać o środowisko w miejscu, w którym spędzają mnóstwo czasu, a jednocześnie przekazują cenne wartości swoim rówieśnikom.

 

Na czym dokładnie polega akcja „Zrób porządek w szafie”?

Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły oddają niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie danej placówki. Po zakończonej zbiórce, Fundacja Eco Textil odbiera zebraną odzież, która trafia do sortowni, a następnie – do recyklingu lub dostaje drugie życie. Przetworzeniu ulega 100% zebranych tekstyliów – wszystko zgodnie z zasadą zero-waste!

 

Pomoc daje radość!

Podczas uroczystości przekazywania sprzętów byliśmy świadkami wielu wspaniałych chwil – pełnych wzruszeń, wdzięczności i uśmiechu. Bardzo cieszymy się, że nasza działalność przynosi realną pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują i sprawia, że ich codzienność nabiera radości.

Zobaczcie poniżej zdjęcia z wiosenno-letniej edycji naszej tegorocznej akcji – obraz znaczy więcej niż tysiąc słów 😊

 

Wcześniejsze wpisy

 • 16 czerwca 2021

  Wypożyczalnia Suwałki

  Od miesiąca sprzęt rehabilitacyjny bezpłatnie mogą wypożyczać mieszkańcy Suwałk. Punkt działa przy ulicy Wesołej 22 od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

 • 10 czerwca 2021

  Zrób porządek w szafie – zakończenie akcji w szkole z Konstancina-Jeziorny

  Kolejna akcja zorganizowana we współpracy ze szkołą już za nami! Tym razem niepotrzebną odzież zbierali uczniowie, rodzice i nauczyciele American School of Warsaw z Konstancina-Jeziorny. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu do kontenera ustawionego na terenie placówki trafiły ponad dwie tony odzieży! Efektem projektu było przekazanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

 • 28 maja 2021

  Bezpłatna wypożyczalnia w Bydgoszczy

  Od 24 maja mieszkańcy Bydgoszczy zmagający się z niepełnosprawnością będą mieli okazję bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowy. To 222 punkt na naszej mapie !

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję