15 maja 2019

Włocławek otwarcie wypożyczalni – zobaczmy to jeszcze raz :)

Tak było we Włocławku:

 

Szukamy Fundacji, organizacji pozarządowych, szkół specjalnych, jednostek samorządowych w miastach powiatowych, które dysponują odrobiną miejsca, czasu oraz chęci do prowadzenia punktu wypożyczeń rowerów. Wypożyczalnia jest całkowicie bezpłatna, zarówno wypożyczający jak i Partnerzy Fundacji ( jednostki koordynujące działania organizacyjne) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem z rowerów.

Zadania partnera Fundacji :

 • udziela informacji dotyczących terminów wypożyczenia,
 • wydaje sprzęt osobom niepełnosprawnym,
 • prowadzi rejestr wypożyczeni
 • zbiera informacje dotyczące uszkodzeń rowerów ( i przekazuje je do Fundacji w celu przeprowadzenia konserwacji lub wymiany sprzętu)

Fundacja zapewnia sprzęt, naprawy oraz ewentualną wymianę uszkodzonego roweru na nowy.

Wcześniejsze wpisy

 • 14 maja 2019

  Rowery w Miliczu

  30 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej w OR PCK w Miliczu odbyło się uroczyste wręczenie rowerów rehabilitacyjnych. Uroczystego wręczenia dokonali: dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK Zdzisław Jaksa, przedstawiciel fundacji Ecotextil Monika Kozłowska, prezes OR PCK w Miliczu Anna Połubek, Starosta Milicki Grzegorz Duda, wice Burmistrz Gminy Milicz Łukasz Rokita. Poświęcenia rowerków dokonał ksiądz wikariusz Zbigniew Topolnicki.

 • 13 maja 2019

  Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych otwarta- Płońsk

  Od piątku, 10 maja, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku zaczęła działać bezpłatna wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych. Ośrodek ma pięć zupełnie nowych rowerów dostosowanych do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.
  Wypożyczenie roweru będzie możliwe w SOSW w Płońsku przy ul. Młodzieżowej i jest ono zupełnie bezpłatne. Wypożyczalnia czynna w dni robocze, w godzinach od 8 do 15. Rowery można wypożyczać na okres od 1 dnia do 3 tygodni. O dostępności rowerów można uzyskać informację osobiście w ośrodku lub pod numerem telefonu 23 662 46 88.

 • 8 maja 2019

  Włocławek wypożyczalnia trójkołowych rowerów uruchomiona!

  We Włocławku ruszyła pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim oraz mieście wypożyczalnia rowerów trójkołowych - działa przy Zespole Szkół nr 3. Dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil oraz bydgoskim oddziałem PCK do szkoły trafiło 8 rowerów. Z trzech rowerów będą korzystać uczniowie szkoły , pozostałe pięć będzie do dyspozycji wszystkich mieszkańców Włocławka. Rowery można wypożyczać bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję