22 lutego 2022
2022

Wózek dostarczony do Lublina

W ostatnim czasie Fundacja Eco Textil dostarczyła wózek inwalidzki  dla Pani Izabeli mieszkanki Lublina. Mamy nadzieje że nas sprzęt pomoże Pani Izabeli w przemieszczaniu się po mieszkaniu oraz ułatwi wizyty w placówkach leczniczych.

Warto przypomnieć, że wózki inwalidzkie, balkoniki , kule i rowery trójkołowe są dostępne również w punktach stacjonarnych. Obecnie na terenie całego kraju działa ponad 200 takich miejsc. W województwie lubelskim jest ich dziewięć,a  sprzęt udostępniany jest bezpłatnie.

W całym województwie Lubelskim z punktów stacjonarnych  Fundacji EcoTextil skorzystało ponad 130 osób. Sprzęt taki jak wózki, kule czy balkonik był wykorzystywany głównie  przez osoby, którym przytrafiły się kontuzje czy złamania. Warto podkreślić że czas rekonwalescencji w takich przypadkach jest znacznie krótszy,  wobec czego  zakup nowych kul nie jest konieczny.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 17 lutego 2022

  Rower trójkołowy pojechał do Elbląga

  Współpraca Fundacji EcoTextil  z oddziałami Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie całej Polski . Tym razem o pomoc poprosiliśmy  kolegów z  oddziału PCK w Olsztynie.  Dzięki ich wsparci udało się dostarczyć...

 • 14 lutego 2022

  Pan Stanisław na rowerze

  Czekając na pierwsze promienie wiosennego słońca pokazujemy naszych cyklistów dla których jazda na rowerze to ważny element codziennego życia.

 • 11 lutego 2022

  Światowy dzień chorego

  Światowy Dzień chorego obchodzony co roku 11 lutego. Święto to zostało ogłoszone przez Papieża Jana Pawła II 30 lat temu (  w 1992r.) Głównym celem utworzenie tego święta jest zapewnienie lepszej opieki chorym, modlitwa za wszystkich cierpiących zarówno duchowo jaki i fizycznie oraz popieranie zaangażowania wolontariatu.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję