30 kwietnia 2019

Wschowa -Wypożyczalnia już ruszyła, będzie kolejna

Za pośrednictwem PCK w Zielonej Górze trzy pojazdy trafiły do osób prywatnych, a sześć do bezpłatnej wypożyczalni, która miała zostać uruchomiona na początku maja. Plany jednak zostały zmienione.

Ze względu na naprawdę duże zapotrzebowanie zdecydowaliśmy się nie czekać do 6 maja. Zaraz po przekazaniu pojazdów cztery z nich zostały wypożyczone – przyznała Jolanta Awsiukiewicz ze Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu.

Pozostałe rowery trafiły już do siedziby stowarzyszenia, gdzie zlokalizowana będzie wypożyczalnia.

Jak podkreślała Paulina Grzesiowska-Nowak z PCK, trójkołowce są świetną formą rehabilitacji i aktywnego wypoczynku.

Najważniejsze jest to, aby osoby z niepełnosprawnościami nie siedziały w domu. Na trójkołowych rowerach z pewnością będą czuły się bardzo bezpiecznie. Jest to dopiero trzecia taka wypożyczalnia w naszym województwie, a wkrótce otworzymy czwartą i to znów w tym regionie – przyznała Grzesiowska-Nowak.

23 czerwca nastąpi otwarcie wypożyczalni nad jeziorem w Lginiu. Ma być ona dedykowana dla wszystkich turystów. Podobnie jak w pierwszej wypożyczalni, będzie tam dostępnych sześć rowerów w trzech różnych rozmiarach.

 

źródło: http://elka.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 26 kwietnia 2019

    Rowerem nad Bałtykiem – wypożyczalnia Mielno

    Mieszkańcy Mielna ale i tłumnie odwiedzający ten nadmorski kurort turyści i kuracjusze będę mogli bezpłatnie skorzystać z rowerów trójkołowych. Wypożyczalnia w Mielnie już jest otwarta i czek na wszystkich chętnych.

  • 18 kwietnia 2019

    5 rehabilitacyjnych rowerków trójkołowych można bezpłatnie wypożyczać w Jędrzejowie!

    We wtorek, 16 kwietnia swoje wielkie otwarcie miała wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, która swoją siedzibę będzie miała przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Od tego dnia, 5 "trójkołowców", mogą bezpłatnie wypożyczać wszyscy chętni, jednorazowo maksymalnie na okres 3 tygodni. I mimo, że każdy może wypożyczyć taki pojazd, pokazując tylko dowód osobisty, to warto pamiętać, że są to rowery do jazdy typowo rehabilitacyjnej.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję