13 maja 2019

Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych otwarta- Płońsk

Od piątku, 10 maja, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku zaczęła działać bezpłatna wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych. Ośrodek ma pięć zupełnie nowych rowerów dostosowanych do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Wypożyczenie roweru będzie możliwe w SOSW w Płońsku przy ul. Młodzieżowej i jest ono zupełnie bezpłatne. Wypożyczalnia czynna w dni robocze, w godzinach od 8 do 15. Rowery można wypożyczać na okres od 1 dnia do 3 tygodni. O dostępności rowerów można uzyskać informację osobiście w ośrodku lub pod numerem telefonu 23 662 46 88.

Trójkołowce zostały pozyskane dzięki współpracy ośrodka z Fundacją Eco Textil i akcji „Od Nas dla Was”. Od 10 maja każdy mieszkaniec Płońska i okolic będzie mógł wypożyczyć sobie rower zupełnie za darmo jedynie za okazaniem dowodu tożsamości i dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność. Ośrodek dysponuje w tej chwili pięcioma rowerami w trzech rozmiarach, tak aby mogły z nich skorzystać osoby w różnym wieku.

Trójkołowce to sprzęt typowo rehabilitacyjny. Są bardzo stabilne i mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dodatkowo mają zamontowany koszyk, który pozwoli przewieźć np. zakupy. Ważne jest to, że rowery są ubezpieczone, a fundacja Eco Textil zapewnia bezpłatny serwis techniczny tak aby korzystanie z nich było bezpieczne, bezstresowe i przyjemne.

 

Źródło :SOSW Płońsk

Zdjęcia : plonszczak.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 8 maja 2019

    Włocławek wypożyczalnia trójkołowych rowerów uruchomiona!

    We Włocławku ruszyła pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim oraz mieście wypożyczalnia rowerów trójkołowych - działa przy Zespole Szkół nr 3. Dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil oraz bydgoskim oddziałem PCK do szkoły trafiło 8 rowerów. Z trzech rowerów będą korzystać uczniowie szkoły , pozostałe pięć będzie do dyspozycji wszystkich mieszkańców Włocławka. Rowery można wypożyczać bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

  • 30 kwietnia 2019

    Wschowa -Wypożyczalnia już ruszyła, będzie kolejna

    Podczas wczorajszej imprezy MotoKrew na wschowskim rynku odbyło się uroczyste przekazanie rowerów trójkołowych dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. To efekt nawiązanej współpracy Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu z Fundacją Eco Textil w Skarżysku Kamiennej.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję