18 grudnia 2019
2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi uruchomiliśmy bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

W gdyńskiej wypożyczalni dostępne będą stabilne rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Kolejny sprzęt to wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Kule ortopedyczne wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w  utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie stanowią solidną konstrukcję.

Aby wypożyczyć sprzęt, wystarczy przyjść i podpisać oświadczenie potwierdzające datę wypożyczenia oraz termin użytkowania sprzętu. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Sprzęt będzie dostępny na okres trzech tygodni, z możliwością przedłużenia, jeśli nie będzie kolejki chętnych do wypożyczenia.

Wypożyczalnia zostanie uruchomiona przy ulicy Śląskiej 51 w Gdyni.

To wielki sukces nasz wszystkich, ponieważ dzięki odzieży, którą Polacy oddają do kontenerów oznakowanych logiem PCK i Eco Textil, możemy działać na taką skalę.

Cieszymy się że rok 2019 kończymy takim spektakularnym akcentem !!!

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 28 listopada 2019

  Finał 8 edycji Top Model- zwyciężył Dawid!!!

  Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo - tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu - część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Dawid swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!!

 • 25 listopada 2019

  Wyróżnienie dla Fundacji

  22 listopada podczas uroczystej gali 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża Fundacja Eco Textil została wyróżniona przez Świętokrzyski Oddział PCK . "Za wieloletnią współpraca, wspieranie humanitarnej działalności i popularyzowanie idei czerwonokrzyskich oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża " - zapisano na uroczystym podziękowaniu.

 • 22 listopada 2019

  Pierwsze łóżko medyczne wydane!

  Niedawno informowaliśmy, że do naszej Bezpłatnej, Internetowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Fundacji Eco Textil dotarła pierwsza dostawa z zamówionego tysiąca wielofunkcyjnych łóżek medycznych wraz z materacami przeciwodleżynowymi. W czwartek rozpoczęliśmy wysyłkę sprzętu do osób, które złożyły wnioski. Pierwsze trafiło do rodziny ze Skarżyska, pani Małgorzata odebrała go osobiście. Sprzęt jest potrzebny dla chorego męża.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję