6 marca 2019
2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Gostyniu dostała rowery trójkołowe

Działająca od kilkunastu lat przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością wzbogaciła się o trzy rowery trójkołowe

Rowery przekazała nieodpłatnie Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej. 25 lutego br. przedstawicielka fundacji Róża Klonowska przekazała przedstawicielom PCPR w Gostyniu trzy trójkołowe rowery dla osób z niepełnosprawnością. W czasie spotkania rozmawiano tez o rozwinięciu współpracy.

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Przekazano trzy rozmiary rowerów: dziecięcy oraz dwa rozmiary dla osób dorosłych.

Są one bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu. Doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku. Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy.

Rower „ECO TEXTIL” jest wyrobem medycznym służącym niwelowaniu schorzeń:

– układu ruchu, – z niedowładem po udarach mózgu i rdzenia kręgowego, – wspomaga rehabilitację u chorych na stwardnienie rozsiane, – pomaga w schorzeniach reumatoidalnych, – pomaga w rehabilitacji u osób z chorobami zwyrodnieniowymi i zapalnymi kończyn dolnych oraz we wszelkiego rodzaju schorzeniach wymagających wzmocnienia mięśni kończyn dolnych, – wspomaga rehabilitację u chorych na porażenie mózgowe.

Rowery, tak jak pozostały sprzęt dostępny w wypożyczalni PCPR w Gostyniu: wózki rehabilitacyjne, rolatory, balkoniki, steppery itp., wypożyczane są osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnie na okres do trzech miesięcy.

Fundacja Eco Textil, wspiera działalność wielu instytucji i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tworzy też od 2017 r. stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Warto dodać, że pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Jak to działa? Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo Eco Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto swojej Fundacji. W ten sposób każdy, oddając niepotrzebne ubrania, staje się fundatorem i pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.

Przedstawicielka fundacji Róża Klonowska apeluje: – Oddając odzież, pomagasz przełamywać bariery! Celem naszej Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością. Wspieramy je, aby miały równe szanse. Pomagamy również ich rodzicom, rodzinom oraz opiekunom, a także całemu środowisku osób z niepełnosprawnością.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu serdecznie dziękuje Fundacji Eco Textil za doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego o nowy sprzęt.

źródło: http://powiat.gostyn.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 4 marca 2019

  Sześć trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych na wypożyczenie trafiło do Kętrzyna

  Od czterech lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską akcję „Tekstylia” polegającą na rozstawieniu pojemników na używaną odzież. Ubrania z tych pojemników trafiają do najbardziej potrzebujących, a ewentualna nadwyżka trafia na sprzedaż. Między innymi z pozyskanych w ten sposób środków kupowane są trójkołowe rowery rehabilitacyjne.

 • 12 lutego 2019

  W Lesznie z wielką pompą otworzono wypożyczalnię rowerów

  Z dużą pompą niepubliczna szkoła Totus Tuus z Leszna rozpoczeła w piątek przygotowania do otwarcia leszczyńskiej wypożyczalni rowerów dla niepełnosprawnych. Przyjęcie nowych pojazdów poprzedziło przedstawienie w wykonaniu podopiecznych i ich spotkanie z babciami i dziadkami.

 • 31 stycznia 2019

  Wypożyczalnia Gudowo – Zachodniopomorskie

  Kolejne miejsce na rowerowej mapie Polski to Gudowo koło Drawska Pomorskiego. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Gudowie i działające w nim Stowarzyszenie "Radość Życia" od dziś można już wypożyczać rowery !!!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję