16 czerwca 2021
2021

Wypożyczalnia Suwałki

Od miesiąca sprzęt rehabilitacyjny bezpłatnie mogą wypożyczać mieszkańcy Suwałk. Punkt działa przy ulicy Wesołej 22 od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

Osoby potrzebujące , z niepełnosprawnościami oraz w podeszłym wieku mogą wypożyczyć rower trójkołowy, wózek inwalidzki, balkonik lub kule.  Punkt prowadzi Fundacja DIARICE , która poza wydawaniem i przyjmowaniem sprzętu pomaga wypełnić wniosek o turnus rehabilitacyjny, wspomaga również w innych działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

w województwie podlaskim takie punkty działają również w Grajewie, Kolnie, Szczuczynie, Supraślu, Zambrowie, Białymstoku, Czernej białostockiej, Bielsku Podlaskim Augustowie i Hajnówce.  W planach mamy również utworzenie takich punktów w mniejszych miejscowościach jak Sejny czy w miejscowości Zabłędów.

 

Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne, Fundacja Eco Textil realizuje ten projekt od 2017 roku. Dla wszystkich osób bez względu na miejsce zamieszkania dostępna jest również internetowa wersja wypozyczalni, w której dodatkowy dostępne są również specjalistyczne łózka rehabilitacyjne.

To wszytko jest możliwe dzięki niepotrzebnej odzieży która trafia do pojemników i jest poddawana recyklingowi.

 

Zdjęcia : www.radiobialystok.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 10 czerwca 2021

  Zrób porządek w szafie – zakończenie akcji w szkole z Konstancina-Jeziorny

  Kolejna akcja zorganizowana we współpracy ze szkołą już za nami! Tym razem niepotrzebną odzież zbierali uczniowie, rodzice i nauczyciele American School of Warsaw z Konstancina-Jeziorny. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu do kontenera ustawionego na terenie placówki trafiły ponad dwie tony odzieży! Efektem projektu było przekazanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

 • 28 maja 2021

  Bezpłatna wypożyczalnia w Bydgoszczy

  Od 24 maja mieszkańcy Bydgoszczy zmagający się z niepełnosprawnością będą mieli okazję bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowy. To 222 punkt na naszej mapie !

 • 13 maja 2021

  Rower za odzież – zakończenie akcji w SOSW w Rychwale.

  Kolejna akcja zakończona sukcesem za nami! Tym razem, niepotrzebną odzież oddawali podopieczni SOSW w Rychwale. W placówce udało się zebrać aż kilka kontenerów tekstyliów! Efektem całego projektu było przekazanie roweru trójkołowego dla Błażeja – jednego z uczniów szkoły.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję