1 października 2018
2018
Rowery Eco Textil

Wypożyczalnia w Lubsku już działa!

21 września 2018 roku, przy przystani kajakowej nad zalewem „Karaś”, zostały przekazane do użytku mieszkańców gminy specjalne rowery dla osób niepełnosprawnych, ufundowane przez Fundację ECOTEXTIL oraz Polski Czerwony Krzyż. „Lubskie Plenerowe Spotkanie Osób Niepełnosprawnych” – bo taką nazwę przyjęła dzisiejsza uroczystość – zostały zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubsku. Zaproszeni goście m.in. z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Gubina i Żar, byli świadkami grupowego przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierającego pierwszą takiego rodzaju wypożyczalnię w województwie lubuskim!

Wcześniejsze wpisy

 • 25 września 2018

  XII Integracyjny Rajd Rowerowy

  Na terenie powiatu skarżyskiego odbył się XII Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. W sportowo - rekreacyjnym wydarzeniu wzięło udział 50 osób. Trasa wiodła ze Skarżyska - Kamiennej do Suchedniowa i z powrotem, łącznie kilkanaście kilometrów. Dla niepełnosprawnych rowerzystów była to wspaniała przygoda. Dla wszystkich uczestników na mecie czekały słodkie niespodzianki.

 • 24 września 2018

  Trąbki Wielkie wypożyczalnia już działa

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trąbkach Wielkich to kolejne miejsce gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. To czwarty punkt na terenie województwa pomorskiego gdzie niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni.

 • 21 września 2018

  600 kurtek trafiło w ręce chorych ze szpitala w Malawi

  Od maja tego roku w Malawi pracuje wolontariuszka Polskiej Misji Medycznej - ortopeda dr Karolina Siwicka. To drugi wyjazd wolontariacki Karoliny do malawijskiego szpitala, na który tym razem wybrała się wraz z rodziną. Lekarka pracuje w szpitalu w Blantyre, a jej pacjentami są w głównej mierze dzieci. Oprócz wielu niedogodności, z którymi szpital spotyka się na co dzień (brak wykwalifikowanego personelu, odpowiedniej sterylności czy specjalistycznego sprzętu), placówka boryka się z wieloma przyziemnymi problemami. Jednym z nich jest brak odpowiedniej odzieży termicznej, która uchroniłaby mieszkańców Malawi przed niskimi temperaturami, które panują w wyżej położonych rejonach na przełomie lata i jesieni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję