10 stycznia 2022
2022

Wyprawa rowerowa w białej scenerii

Może warto wypróbować przejażdżkę w białej scenerii? Dziś podpowiadamy ak się do niej przygotować.

Niska temperatura może zniechęcić rowerzystę do spędzania czasu na wolnym powietrzu, lecz gdy zadbamy o odpowiednie ubiór przejażdżka może być całkiem przyjemna. Należy pamiętać, że ubieranie zbyt dużej warstwy ubrań może doprowadzić do dużego dyskomfortu oraz ograniczenia ruchowego co uniemożliwia swobodną jazdę. W taki razie jak należy się ubrać, aby  czuć się swobodnie i jednocześnie nie zmarznąć? kilka cennych wskazówek znajdziecie poniżej.

 

Odpowiednia Odzież

Dla osób uprawiających sporty  stworzona jest specjalna odzież termiczna, która dzięki swojej strukturze pozwala skórze oddychać oraz jest szybkoschnąca. W przeciwieństwie do  koszulek z bawełny, które szybko chłoną wilgoć, wolno schną i utrzymują odpowiedniej temperatury ciała.  W sam raz na rower ( ale i nie tylko)  odpowiednie będzie  wodoodporna i wiatroszczelna kurtka oraz wygodne spodnie, które nie ogranicza ruchów rowerzysty.

 

Koniecznie załóż  na głowę czapkę lub specjalnej kominiarce. Przez głowę ucieka najwięcej ciepła. Twarz osłoń  Chustą Buff która ochroni twoje gardło przed mroźnym powietrzem. Aby dobrze zabezpieczyć swoje dłonie warto zaopatrzyć się w rękawice rowerowe typu krab, które swoją budową(podział na 3 częsci). Specjalna budowa pozwala by palce mogły ogrzewać się poprzez pocieranie jeden o drugi oraz zapewnia wygodną obsługę kierownicy.

Nie zapomnij o zabraniu ze sobą ciepłej herbaty w termosie, a zamiast wody – napój izotoniczny. Koszyk w naszym trójkołowcu sprawdzi się idealnie. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu wszelkiej ostrożności.

Przed wyjazdem zbadaj nawierzchnię, jeśli jest bardzo ślisko – przełóż jazdę na inny dzień i wybierz się na zimowy spacer.

Szerokiej drogi!

 

 

Wcześniejsze wpisy

  • 7 stycznia 2022

    GOPS Niechanowo pomógł w wypożyczeniu łóżka

    Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niechanowie w województwie Wielkopolskiemu skontaktowały się w Fundacją EcoTextil i pomogły potrzebującej rodzinie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne.

  • 30 grudnia 2021

    Wózek dla Pani Heleny

    W ostatnim czasie dostarczyliśmy nasz wózek inwalidzki dla Pani Grażyny z Suwałk, która opiekuje się chorą na Alzheimera mamą. Pani Helena  w ostatnim czasie uległa wypadkowi i złamała nogę, co dodatkowo utrudnia codzienna opiekę.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję