31 grudnia 2018
2018
Rowery Eco Textil

Wzruszające zakończenie roku 2018

Pod wieloma względami rok 2018 dla wszystkich osób wspierających działania Fundacji był bardzo pracowity ale i równie bardzo owocny. Historia którą chcemy przedstawić doskonale podsumowuje realizowany przez fundację projekt tworzenia bezpłatnej sieci wypożyczalni rowerów trójkołowych. Choć na samo podsumowanie rocznej intensywnej pracy przyjdzie jeszcze czas – to historia Pana Jana z Poznania pokazuje jak bardzo takie miejsca są potrzebne.

W listopadzie otrzymaliśmy list od Pani Barbary , która nie pozostała obojętna na trudna sytuację życiową człowieka  od czterech lat koczującego  w namiocie na jednym z poznańskich osiedli. “Pan Jan człowiek o bogatej ,przeszłości obecnie nie pijący ,schorowany ,bez środków do życia i jego przyjaciel na dobre i złe szesnastoletni Ares oczekiwali na pomoc”  Pani Barbara przy wsparciu innych osób pomogła w znalezieniu miejsca w Domu Opieki  gdzie razem ze swoim czworonożnym przyjacielem znaleźli ciepły kąt i  dach nad głową.  Pomogła również w skorzystaniu z wypożyczalni rowerów trójkołowych, która funkcjonuje w Poznaniu.

Jan  ma problem z poruszaniem i równowagą . Przy pomocy balkoniku przejdzie 10m i musi odpoczywać.Wyprawa po rower do wypożyczalni wydawała się bezcelowa .Byłam pewna że nie da rady pedałować . Nic bardziej mylnego! To był strzał w dziesiątkę! Jan zwiedza miejsca gdzie był ostatnio 5lat temu przed choroba . Rower jest jego oknem na świat . Korzysta z niego cały czas jeździ na rehabilitacje, po zakupy z psem na spacer,do kościoła .Nie wyobraża sobie by musiał go oddać.Ze swoich lichych dochodów zakupił zabezpieczenie przed kradzieżą i zapasową oponę,pompkę i klucze.Dba przykrywa i cieszy się z nim jak dziecko”

Z uwagi na fakt, że Dom Pomocy położony jest na obrzeżach Poznania z ponad kilometrową odległością do najbliższego przystanku autobusowego, a dalsze korzystanie z wypożyczalni mocno utrudnione – rower był  w tej sytuacji niezbędny.

Tuż przed samymi świętami przekazaliśmy rower trójkołowy do indywidualnego użytkowania.  Dzięki niemu jest niezależny i na swój sposób szczęśliwy.

W nowym roku życzymy Sobie i Państwu więcej  historii zakończonych Happy Endem. !!!

 

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 14 grudnia 2018

  Tyle radości w Gminie Czerwonak!

  Przedświąteczny czas obfituje w wiele inicjatyw mających na celu pomoc osobom starszym i niepełnosprawnych. Tym razem nasze rowery trafiły do mieszkańców Gminy Czerwonak. Wiemy, że sprawiły dzieciakom bardzo dużo radości. Dla nas to kolejny dowód że program Rower Dla Niepełnosprawnego to strzał w dziesiątkę! Blisko 5500 rowerów trafiło już do niepełnosprawnych w całej Polsce.

 • 11 grudnia 2018

  80-ta wypożyczalnia rowerów w Olkuszu

  Olkusz to osiemdziesiąty punkt na naszej rowerowej mapie. Choć za oknem można już spotkać pierwszy śnieg, my stale rozbudowujemy sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów . Zapraszamy do współpracy partnerów z kolejnych miast.

 • 7 grudnia 2018

  “To była miłość od pierwszego wejrzenia” – Mikołaj w Koszalinie

  Niepełnosprawny Karol, mieszkaniec Koszalina swój prezent od Mikołaja otrzymał już w środę. Niespodziankę udało się utrzymać w tajemnicy. Nastolatek otrzymał rower w środę podczas koszalińskich obchodów dnia osób niepełnosprawnych. Wszystko dzięki wypożyczalni rowerów trójkołowych która od kwietnia prężnie działa na terenie miasta

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję