31 maja 2017
2017
Nasze Wasze historie

Zaczęło się w Chlewiskach

Niemal cztery lata temu, w październiku 2013 roku rozpoczęliśmy realizację programu „Rower dla Niepełnosprawnego”. Pierwszy rehabilitacyjny trójkołowiec trafił do Moniki, uczennicy pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Chlewiskach na Mazowszu. Dobrze pamiętamy – przywieziony do placówki rower okazał się być zbyt duży dla drobnej dziewczynki. Tego samego dnia do jej domu dostarczyliśmy sprzęt odpowiedniego rozmiaru.

Od tego czasu podarowaliśmy potrzebującym blisko cztery tysiące rowerów! Czas płynie, a dzieci dorastają – we wtorek 30 maja ponownie odwiedziliśmy szkołę w Chlewiskach. Trafiliśmy akurat na wspaniałą akademię z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie występowali i chwalili się swoimi sukcesami. Monika znów otrzymała od Fundacji Eco Textil własny trójkołowiec, tym razem większy. Stary, ale wciąż sprawny egzemplarz zostawiliśmy w placówce, pod opieką dyrektor Elżbiety Krupy. Będzie służył innym.

Uczennica piątej już klasy nie kryła radości z prezentu – jak twierdzi jej mama, uwielbia jazdę na rowerze i sprawia jej ona ogromną frajdę, a przy tym pomaga w rehabilitacji po ciężkiej chorobie.

W tym samym czasie i miejscu kolejny pojazd podarowaliśmy tryskającej humorem 86 – letniej pani Reginie ze wsi Cukrówka w gminie Chlewiska. – Na dwóch kółkach już bym nie dała rady jeździć, a na tym jak najbardziej, mogę i tu zrobić „kółko” – mówiła.

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie w szkole imienia majora Hubala, oraz ciepłe słowa, jakie pod adresem naszej fundacji skierował wójt gminy Chlewiska, pan Waldemar Sowiński.

W kuluarach samorządowcy pytali prezes Fundacji Eco Textil, skąd bierze pieniądze na pomoc niepełnosprawnym. – To proste, otrzymujemy na działalność charytatywną część zysków z przetwarzania odzieży, którą mieszkańcy wrzucają do specjalnych kontenerów na niepotrzebne ubrania. Faktycznie to oni są sponsorami każdego z rowerów, jakie przekazujemy – wyjaśniła Monika Lipnicka.

Wcześniejsze wpisy

  • 30 maja 2017

    Rower rehabilitacyjny dla Ani Rucińskiej od Fundacji Eko-Textil

    24 maja 2017 r. Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie przekazał niepełnosprawnej Ani Rucińskiej z Woli Piskulinej rehabilitacyjny rower trójkołowy. Został on ufundowany przez Fundację Eko-Textil „od Was...

  • 25 maja 2017

    Przekazano rowery rehabilitacyjne

    Kościerskim rodzinom przekazano dwa rowery rehabilitacyjne trójkołowe. Rowery zostały opracowane dla osób niepełnosprawnych, chcących aktywnie spędzać czas, jednocześnie wspomagając proces rehabilitacji. Przekazania rowerów dokonali burmistrz miasta Kościerzyna Michał Majewski, przewodnicząca...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję