6 maja 2022
2022

Zrób porządek w szafie- jesteśmy na półmetku akcji

Do tegorocznej akcji “Zrób porządek w szafie” ponownie zgłosiło się kilka placówek. Są wśród nich znajome szkoły, które na swoim koncie mają już kilka zbiórek, jak i zupełnie nowe, które swoja przygodę z recyklingiem odzieży dopiero zaczynają. Nowością w tegorocznej akcji są firmy, dla których problem szybkiej mody i odpowiedzialnego podejścia do zasobów ubraniowych jest szczególnie istotny.

Pierwsze placówki podsumowały swoje wyniki. Na całkowity wynik naszej akcji poczekamy do 1 czerwca.

Przypomnijmy celem akcji jest zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na istotę drugiego obiegu odzieży oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci. Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły oddają niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie danej placówki. Po zakończonej zbiórce, nasza Fundacja odbiera zebraną odzież, która trafia do sortowni, a następnie – w różnej formie zostaje wprowadzona do drugiego obiegu.

Dzięki zebranej odzieży, do placówek lub do wskazanych przez szkoły punktów świadczących pomoc osobom potrzebującym i starszym trafi sprzęt rehabilitacyjny.

 

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję