16 maja 2023
2023

“Zrób porządek w szafie”- nagrody rozdane

Finał akcji „Zrób Porządek w Szafie” – nagrody dla szkoły w Hyżnem dostarczyliśmy osobiście, do pozostałych szkół również trafiły nagrody.

Niedawno zakończyła się kolejna edycja naszej akcji „Zrób Porządek w Szafie”. Jej celem było promowanie proekologicznych postaw związanych z odzieżą, jej znaczeniem dla środowiska i potrzebą traktowania jako cennego surowca, któremu należy dawać „drugie życie”. W tym roku zgłosiło się ponad 50 szkół z całej Polski. Uczniowie, pracownicy i cała lokalna społeczność miały za zadanie przejrzeć domowe garderoby i niepotrzebne ubrania wrzucać do pojemników fundacji Eco Textil. Dla tych, którzy uzbierali najwięcej, przygotowaliśmy nagrody, dla wszystkich pamiątkowe dyplomy i sadzonki drzewa tlenowego.

 

To była rekordowa edycja, zarówno pod względem liczby zaangażowanych szkół, jak i ilości zebranej odzieży. Uzbieraliśmy 40 ton ubrań, które w różnej formie wrócą do zamkniętego obiegu gospodarki, zamiast trafić na wysypiska śmieci. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do ratowania Ziemi. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa imienia generała Władysława Sikorskiego w Hyżnem na Podkarpaciu z wynikiem 5320 kilogramów odzieży. Drugie – Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej (4560 kilogramów), trzecie – Zespół Szkół Specjalnych imienia Matki Teresy z Kalkuty w Żorach (4480 kilogramów). Ponad tonę ubrań zebrało jeszcze siedem placówek. To imponujący wynik.

 

W ostatni piątek pojechaliśmy do Hyżnego, by wręczyć szkole główną nagrodę – cztery tablety wartości ponad 2 tysięcy złotych. Do szkół które zajęły pozostałe miejsca na podium trafiły specjalne nagrody finansowe po 1000 zł. Dodatkowo każda ze szkół miała możliwość wskazania lokalnej placówki do której Fundacja dostarczyła sprzęt rehabilitacyjny. Szkoła w Hyżnem wskazała Zespół Opiekuńczo -Leczniczy działającemu w tej miejscowości, do którego przekazaliśmy pięć wózków inwalidzkich.  Pula wszystkich nagród w wiosennej edycji akcji wyniosła pona 10 000 zł.

Takiego powitania zupełnie się nie spodziewaliśmy. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, obecny był również wójt Hyżnego, Pan Bartłomiej Kuchta i przedstawicielki ZOL. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wierszy na temat ochrony środowiska, napisanych przez uczniów i obejrzeć pokaz mody ekologicznej. Nagrodę odebrała Pani dyrektor Katarzyna Szul, która zapowiedziała udział w kolejnej edycji naszej akcji. Podkreślała, że w ostatnią zaangażowała się cała społeczność Hyżnego.

– Udowodniliście, że nie jest ważne, jak duża jest szkoła czy miejscowość, ale że liczy się zaangażowanie, za które bardzo dziękuję – powiedziała Monika Lipnicka, prezes fundacji Eco Textil. Dodajmy, gmina Hyżne liczy 7056 mieszkańców. Średnio każdy jej mieszkaniec oddał 0,75 kilograma niepotrzebnych ubrań. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymały pamiątkowe dyplomy i sadzonki drzewa tlenowego.

Wcześniejsze wpisy

  • 11 maja 2023

    Łóżko dla Pani Henryki

    Pani Ewa złożyła wniosek, a Pan Dariusz odebrał łóżko dla Pani Henryki. Jak wyglądają zasady korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego w ramach prowadzonej przez Fundację dzielności? Wielu użytkowników naszego sprzętu odpowiada...

  • 9 maja 2023

    Góra Kalwaria – nowy punkt na mapie wypożyczalni

    Nasza fundacja nie zwalnia tempa 🏃‍♂️ od 2012 pomagamy osobom z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Tym razem działaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem PoMocny Sztab, pomagającym potrzebującym mieszkańcom Miasta i Gminy Góra...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję