7 lutego 2020

Zrób porządek w szafie- rusza III edycja akcji

Rusza trzecia edycja akcji „Zrób Porządek w Szafie” – zapraszamy szkoły do udziału!

Misją naszej fundacji jest nie tylko pomoc niepełnosprawnym, ale i edukacja ekologiczna. Od kilku lat działamy na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa, że niepotrzebna odzież nie jest zwykłym odpadem, ale pełnowartościowym surowcem wtórnym, który powinien, a dzięki firmie Wtórpol ma szansę ponownie trafić na rynek. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji akcji „Zrób Porządek w Szafie”. Akcja skierowana jest do szkół, którym bliskie są pojęcia takie jak ekologia czy recykling.

Na czym  dokładnie polega?

Do placówek, które zgłoszą się do udziału w programie, dostarczymy specjalne pojemniki na używaną odzież. Zadaniem uczestników  – uczniów, ich rodziców i pracowników będzie przejrzenie swoich szaf i szafek z ubraniami. Te niepotrzebne będą mogli oddać do znajdujących się na terenie szkoły kontenerów. Fundacja Eco Textil po miesiącu odbierze kontenery i poinformuje szkołę, ile odzieży udało się zebrać.  Niepotrzebne ubrania trafi ona do recyklingu lub dostaną drugie życie.

W zamian placówka otrzyma rehabilitacyjny, trójkołowy rower. Może on służyć niepełnosprawnym uczniom, lub zostać podarowany przez szkołę konkretnej osobie – na przykład emerytowanej nauczycielce, uczniowi bądź osobie zaprzyjaźnionej ze szkołą (do wyboru mamy rowery w trzech rozmiarach; dziecięcym, młodzieżowym i przeznaczonym dla dorosłych). Relacja z akcji znajdzie się również na stronie internetowej naszej fundacji, w mediach społecznościowych, postaramy się również zainteresować nią lokalne media. W 2018 roku w akcji wzięło udział pięć szkół, tyle samo w 2019 roku. Łącznie zebrały 11 ton odzieży. Tegoroczna akcja odbędzie się w marcu. Zapraszamy do udziału. Zobaczcie jak ta akcja wyglądała w innych szkołach.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres fundacja@ecotextil.pl.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 6 lutego 2020

  Wypożyczalnia sprzętu dział już w Gorzowie Wielkopolskim

  Ogólnopolska sieć wypozyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na naszej Fundacyjnej mapie pojawił się nowy punkt . Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości mogą zgłosić się do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Chrobrego 28 i bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowe, wózek balkonik czy kule.

 • 27 stycznia 2020

  Anioł Dobrego Serca- za to, że świat postrzegacie sercem.

  Podczas uroczystego IV Noworocznego Koncertu Charytatywnego odebraliśmy wyjątkowa nagrodę- Anioł Dobrego Serca. Kapituła przy specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Kłecku przyznała to wyróżnienie za dotychczasową owocną współpracę.

 • 17 stycznia 2020

  Łóżka Rehabilitacyjne – największy hit wypożyczalni

  Specjalistyczne łózka rehabilitacyjne cieszą się największą popularnością osób korzystających z internetowej wypożyczalni. Wyposażone dodatkowo w materac przeciwodleżynowy, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku opieki nad osobą chorą. Dzięki stabilnej konstrukcji, mobilności i dostosowaniu do wymagań różnego rodzaju terapii, łóżko jest bardzo przydatne w rehabilitacji i procesie leczenia schorzeń ortopedycznych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję