22 czerwca 2020

Zrób porządek w szafie – udana akcja mimo epidemii

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji Fundacji Eco Textil „Zrób porządek w szafie”. Jej celem było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców, oraz zbiórka niepotrzebnych ubrań.

Zgłosiło się 20 szkół w całej Polsce. Niestety, zbiórkę ubrań przerwała epidemia koronawirusa. Mimo to udało się zebrać aż 9500 kilogramów odzieży, która otrzyma „drugie życie”.

Najskuteczniejszy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rybniku, gdzie zebrano ponad trzy tony ubrań, drugie miejsce zajęła Specjalna Szkoła Podstawowa nr 26 w Lublinie, jej uczniowie do specjalnych kontenerów wrzucili ponad dwie tony.

Te placówki otrzymają od nas w nagrodę po trzy rowery rehabilitacyjne. Pozostałe szkoły również nagrodzimy.

Dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji, którą planujemy na wrzesień tego roku.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 14 kwietnia 2020

  #pomagamyszpitalom -podsumowanie akcji

  W Polsce trwa walka z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Niestety, z wielu źródeł docierają informacje o rosnącej liczbie osób zakażonych, braku środków ochronnych dla personelu medycznego oraz odpowiedniego sprzętu dla pacjentów. Działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil, prowadząca na co dzień bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi i pomóc świętokrzyskim szpitalom przekazując 90 łóżek rehabilitacyjnych i 35 wózków inwalidzkich

 • 6 kwietnia 2020

  Kolejne szpitale otrzymały potrzebny sprzęt

  W poniedziałek do szpitala powiatowego w Busku - Zdroju dotarła cenna przesyłka. Placówka wzbogaciła się o 20 wielofunkcyjnych łóżek medycznych, sterowanych pilotem, 20 materacy przeciwodleżynowych, oraz 5 wózków inwalidzkich. W ubiegłym tygodniu sprzęt trafił również do szpitala w Skarżysku Kamiennej.

 • 1 kwietnia 2020

  30 łóżek do szpitala w Starachowicach

  Nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań, 30 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych trafiło do szpitala w Starachowicach. Sprzęt będzie pomocy w leczeniu pacjentów oddziału zakaźnego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję