eco textil

Burmistrz wręczył trójkołowe rowery rehabilitacyjne

rowery_ekotekstilMalwinka, Małgosia, Ania, Daniel i Wiktor, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym terenowego koła w Kole właśnie otrzymali od Burmistrza Miasta Stanisława Maciaszka nowe trójkołowe rowery rehabilitacyjne pozyskane dla Stowarzyszenia z Fundacji „Eco Textil od Was dla Was”.

– W ramach realizowanego przez Fundację programu „Rower dla niepełnosprawnego” otrzymany sprzęt, mam nadzieję, będzie pomocny w codziennej rehabilitacji oraz w aktywnym spędzaniu wolnego czasu – powiedział do obdarowanych kolski włodarz.

Miłym użytkownikom trójkołowców Burmistrz przypomniał o bezpiecznym używaniu sprzętu, przestrzeganiu zasad poruszania się w ruchu drogowym i noszeniu kamizelek odblaskowych. – Wasze bezpieczeństwo jest równie ważne jak wasze zdrowie, więc bądźcie przezorni i przyjmijcie ode mnie kamizelki odblaskowe, które na pewno wam się przydadzą.

Uroczyste przekazanie sprzętu miało miejsce w sali sesyjnej Ratusza. Burmistrz wyraził nadzieję, że w przyszłości uda się pozyskać z Fundacji więcej sprzętu dla kolskich osób niepełnosprawnych.

Foto: F&A MEDIA
Tekst: UM KOŁO