Sprzet rehabilitacyjny

Fundacja Eco Textil jako jedyna w Polsce całkowicie bezpłatnie przekazuje rowery rehabilitacyjne. Zapotrzebowanie na taki sprzęt okazało się być tak wielkie, że realizacja programu Rower dla Niepełnosprawnego od blisko pięciu lat jest najważniejszą częścią naszej działalności.

Jak działa rower Eco Textil?

Rowery rehabilitacyjne mają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Dysponujemy trzema rozmiarami rowerów: dziecięcego oraz dla osób dorosłych.

Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy.

Są bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu.

Doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku.

Dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny

wózki
łóżka rehabilitacyjne
balkoniki
kule

Rower „ECO TEXTIL” jest wyrobem medycznym
służącym niwelowaniu schorzeń:

 • układu ruchu,
 • z niedowładem po udarach mózgu i rdzenia kręgowego,
 • wspomaga rehabilitację u chorych na stwardnienie rozsiane,
 • pomaga w schorzeniach reumatoidalnych,
 • pomaga w rehabilitacji u osób z chorobami zwyrodnieniowymi i zapalnymi kończyn dolnych,
 • wszelkiego rodzaju schorzeniach wymagających wzmocnienia mięśni kończyn dolnych,
 • wspomaga rehabilitację u chorych na porażenie mózgowe.

Przeciwwskazania

Nie jest wskazane użytkowanie rehabilitacyjne roweru trójkołowego „ECO TEXTIL” przez osoby:

 • z zaawansowana niewydolnością układu krążenia,
 • z dużymi zaburzeniami równowagi w przebiegu chorób ośrodkowego układu nerwowego,
 • z zaawansowaną miażdżycą kończyn dolnych.

Sprzęt rehabilitacyjny

Wózki :

są stabilne, ergonomiczne i przystosowane zarówno do wożenia nimi osób niepełnosprawnych, jak i samodzielnego użytkowania. Przeznaczone są dla osób długotrwale, lub czasowo pozbawionych możliwości chodzenia

Balkoniki :

Lekkie, ale solidne, aluminiowe konstrukcje z regulacją wysokości, pomagają w zachowaniu pionowej postawy i samodzielnym poruszaniu się osób z ograniczoną sprawnością. Przeznaczone dla osób chorych i seniorów.

Kule ortopedyczne 

lekkie, aluminiowe, z regulacją wysokości i ergonomicznymi uchwytami na dłonie i podparciami przedramienia. Pozwalają poruszać się osobom mającym trudności z chodzeniem. Użycie ich odciąża chorą nogę. Są przeznaczone dla osób długotrwale lub czasowo niepełnosprawnych.

 

 

 

1
6
8
wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego
1
5
1
0
0
0
0
0
przeznaczonych na wsparcie potrzebującym

Wasze podziękowania

 • Serdecznie Dziękujemy za podarowanie roweru dla córki Marty, Marta jest dzieckiem bardzo aktywnym ,trenuje pływanie w klubie LKS GOL-START Częstochowa , bierze udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu , jazdą konną, zajmuje się tez darmowo koniami a dokładniej klaczka schorowana przeznaczona na rzeź. Dzięki rowerowi teraz ma możliwość częstszego odwiedzania swojej podopiecznej ,i jazdy z rówieśnikami na wycieczki . Już zdecydowała że będzie sama jeździć na rowerze do szkoły , daliście możliwość usamodzielnienia się córki za co serdecznie Dziękuje .
  z Poważaniem
  Barbara Wolnik

  Barbara Wolnik Częstochowa
 • W imieniu własnym i syna Jakuba Wójcikowskiego zam.Sochaczew pragnę serdecznie podziękować Fundacji Eco Textil za przesłany nam rower....Przedmiot ten jest formą rehabilitacji a także rozrywką i ułatwieniem w pokonywaniu odległości...
  Dziękujemy.

  Elżbieta i Jakub Wójcikowscy
 • „Dzień dobry.

  Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Fundacji za prezent urodzinowy w postaci roweru dla naszej córki. Była to dla nas wszystkich miła i zaskakująca niespodzianka. Dziękujemy Justynie, która się w całe te przedsięwzięcie zaangażowała. Miło wiedzieć, że są wśród nas tacy ludzie, których spotykamy przypadkowo, a oni potem w znaczący sposób wpływają na nasze życie. DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT.

  Nadia, Klaudia i Mariusz Draga
 • Rowery bardzo pomagają dzieciom. Niektóre właśnie na tych wspaniałych rowerach nauczyły się jeździć. Nie potrafiły sobie poradzić na zwykłych rowerach i mają wiele „frajdy” ze zdobycia tej umiejętności :)


  Dziękujemy Eco Textil

  Katarzyna Żołędziewska z ZSS Słupia
 • Marysia, 12 lat
 • "Dyrektor Irena Bisaga oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli składają serdeczne podziękowania dla Fundacji Eco Textil OD WAS DLA WAS z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej za przekazanie niecodziennych prezentów dla naszych dwóch uczniów. Rowery rehabilitacyjne, które otrzymali nasi wspaniali chłopcy Wiktor i Piotr wywołały u nich wiele pozytywnych emocji. Za szeroki uśmiech u naszych podopiecznych, cała nasza społeczność szkoły jest bardzo wdzięczna. Ten dar od Fundacji Eco Textil na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!"

  Dyrektor Irena Bisaga oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli
 • "Serdecznie dziękujemy za wspaniałą darowizę!!! Dzięki Podarowanemu przez Fundację rowerowi Oliwia chętnie uczestniczy w wszelkich wyprawach. Na razie poznaje swoje miasto Pabianice. DZIĘKUJEMY!!!! "

  Oliwia z mamą z Pabianic
 • "Chciałabym bardzo serdecznie w imieniu wszystkich dzieci, a szczególnie dzieci niepełnosprawnych podziękować za rowerki.
  Dzieci bardzo lubią na nich jeździć na nowo otwartym "Placu manewrowym".

  Anna Wojcieszak Nowy Tomyśl
 • "Wychowankowie, dyrektor oraz pracownicy Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Nieskurzowie Nowym serdecznie dziękują za rowery.

  Przekazane przez państwa rowery pozwolą naszym wychowankom nabywać sprawności ruchowe, które w tym okresie są im bardzo potrzebne."

  Dziękujemy

  Wychowankowie, dyrektor oraz pracownicy Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Nieskurzowie Nowym
 • Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie wraz z zespołem pracowników składa podziękowania Fundacji Eco Textil za owocną współpracę i przekazanie czterech trójkołowych rowerów dla niepełnosprawnych dzieci.

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie
 • "Rowerek dostaliśmy późnym popołudniem w sam dzień Świętego Mikołaja, tym większa była nasza radość. Jeszcze raz dziękuję serdecznie w własnym imieniu oraz w imieniu mojego Syna, który po pierwszej wycieczce jeszcze przez sen powtarzał „jeździłem na rowerze!" Było w tym tyle satysfakcji i dumy, że dla takich chwil warto się starać! – napisała pani Anna.

  pani Anna mama Kacpra

Wypożyczalnie rowerów Eco Textil

Zachęcamy do współpracy w zakładaniu kolejnych wypożyczalni. Oferujemy rowery w trzech rozmiarach, oraz ich serwis lub wymianę w przypadku uszkodzenia. Jeśli jesteście państwo zainteresowani stworzeniem wypożyczalni w waszym mieście, prosimy o kontakt.

Dołącz do wybranej grupy na Facebook’u
Napisz wiadomość do grupy
Umów się po odbiór roweru

Rower w trzech rozmiarach

Dla osób poniżej 130 cm
Dla osób poniżej 160 cm
Dla osób powyżej 160 cm
Szerokość Osoby poniżej 130 cm: 70 cm Osoby poniżej 160 cm: 75 cm Osoby powyżej 160 cm: 75 cm
Długość Osoby poniżej 130 cm: 125 cm Osoby poniżej 160 cm: 145 cm Osoby powyżej 160 cm: 150 cm
Koła Osoby poniżej 130 cm: 16 x 1,75 Osoby poniżej 160 cm: 20 x 1,75 Osoby powyżej 160 cm: 20 x 1,75
Wysokość siedziska Osoby poniżej 130 cm: od 55 do 70 cm Osoby poniżej 160 cm: od 80 do 100 cm Osoby powyżej 160 cm: od 83 do 105 cm
Dopuszczalne obciążenie Osoby poniżej 130 cm: 50 kg Osoby poniżej 160 cm: 100 kg Osoby powyżej 160 cm: 120 kg

Szukamy partnerów do prowadzenia bezpłatnych wypożyczalni rowerów trójkołowych !!!

Szukamy Fundacji, organizacji pozarządowych, szkół specjalnych, jednostek samorządowych w miastach powiatowych, które dysponują odrobiną miejsca, czasu oraz chęci do prowadzenia punktu wypożyczeń rowerów. Wypożyczalnia jest całkowicie bezpłatna, zarówno wypożyczający jak i Partnerzy Fundacji ( jednostki koordynujące działania organizacyjne) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem z rowerów.

Zadania partnera Fundacji :

 • udziela informacji dotyczących terminów wypożyczenia,
 • wydaje sprzęt osobom niepełnosprawnym,
 • prowadzenia rejestru wypożyczeni
 • zbiera informacje dotyczące uszkodzeń rowerów ( i przekazuje je do Fundacji w celu przeprowadzenia konserwacji lub wymiany sprzętu)

Fundacja zapewnia sprzęt, naprawy oraz ewentualną wymianę uszkodzonego sprzętu na nowy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt  [email protected]

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję