Fundacja Eco Textil

powstała w 2012 roku. Jej celem jest pomoc osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zarówno bezpośrednio, jak i przez wspieranie ośrodków specjalnych, szkół integracyjnych i organizacji pozarządowych o podobnym do naszego profilu działalności.

od Was dla Was

Znajdujące się w nazwie hasło „Od Was dla Was” w skrócie opisuje unikatową zasadę działania Fundacji. Oddając  nam niepotrzebne ubrania każdy darczyńca staje się fundatorem, udzielając w bezgotówkowej formie realnego wsparcia niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Zyski z recyklingu tekstyliów zasilają konto Fundacji pozwalając jej na udzielanie wsparcia potrzebującym.

Statutowe zadania realizujemy przez udzielanie  pomocy materialnej, rzeczowej i finansowej, oraz inne formy wspierania środowiska osób niepełnosprawnych.

Pieniądze na działalność charytatywną otrzymujemy z przetwarzania odzieży używanej, zbieranej do specjalnie oznaczonych pojemników, jednoprocentowego odpisu od podatku, oraz darowizn.

Działalność charytatywną łączymy z dbałością o środowisko. Zużyta odzież nie trafia na wysypiska śmieci, ale jest w stu procentach przetwarzana i ponownie służy ludziom, zamiast pozostawać uciążliwym odpadem.

2
2
4
wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego
2
0
1
6
5
9
0
oszczędności w domowych budżetach dzięki wypożyczalni
1
5
1
0
0
0
0
0
przeznaczonych na wsparcie potrzebującym

Nasze Wasze historie

Każdy ma własną historię. My staramy się sprawić, aby w Waszych pojawiły się promienie radości.
Czasem nam się udaje. Poznajcie Nasze Wasze historie.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję