eco textil

Szczęśliwy piątek 13- nastego

13 października 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia, piosenki, tańce i kwiaty. W czasie tego miłego spotkania odbyło się uroczyste przekazanie podopiecznym placówki  trzech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych ufundowanych przez Fundacji ECO TEXTIL „Od Was dla Was”, która główną siedzibę ma w Skarżysko – Kamiennej. Przedstawicielka Fundacji pani Paulina Dudkiewicz, wyjaśniła zgromadzonym, w jaki sposób rowery w formie daru przekazywane są szczególnie osobom niepełnosprawnym ruchowo- środki finansowe organizacji pochodzą z przetworzonej odzieży używanej, które społeczeństwo oddaje do pojemników oznakowanych z LOGO Fundacja ECO TEXTIL „Od Was dla Was”.

Mamy nadzieję, że przekazane  rowery trójkołowe będą znakomitym sposobem na rehabilitację ruchową uczniów z zaburzeniami motorycznymi, porażeniem mózgowym, zaburzeniami orientacji sensorycznej, porażeniem mózgowym, problemami równoważnymi i koordynacyjnymi. Rowery ponadto  będą do dyspozycji  podopiecznych podczas lekcji wychowania fizycznego, na zajęciach korekcji wad postawy, integracji sensorycznej oraz w trakcie klasowych spacerów- wyjaśniła nauczycielka Beata Hendler.

Fundacja Eco Textil Wszystkim Nauczycielom w dniu ich święta składa najlepsze życzenia , oby nigdy nie zabrakło wam pasji,  wytrwałości i cierpliwości do pracy z dziećmi – naszym największym wspólnym dobrem i skarbem!