20 maja 2017
2017
Rowery Eco Textil

Charytatywnie i na sportowo podczas dnia otwartego w Mechaniku

Trzy wydarzenia rozegrały się wczoraj na terenie koneckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Przybyli wzięli udział w dniu otwartym tej szkoły, akcji Końskie Biega, a także Polski Czerwony Krzyż potrzebującym rozdał specjalne rowery. 

Od 8.00 rano trwał dzień otwarty, czyli szkoła prezentowała gimnazjalistom swoją ofertę. Przybyli mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia w technikum oraz w szkole branżowej. Zainteresowanych było naprawdę wielu. –„Od rana odwiedzali nas uczniowie szkół gimnazjalnych. Właściwie dopisały wszystkie gimnazja z Końskich. Byliśmy zaskoczeni tak dużą liczbą odwiedzających, zainteresowanie było bardzo duże z czego się bardzo cieszymy. Cieszy nas też fakt, że tak dużo osób wzięło udział w akcji, którą organizujemy już po raz dziewiąty w naszej placówce.” – opowiada dyrektor Mechanika Beata Jakubowska.

Mowa o akcji Końskie Biega, która dotychczas nosiła nazwę Polska Biega. To pomysł obecnego wiceburmistrza Końskich Krzysztofa Jasińskiego, który zapoczątkował tę inicjatywę na terenie naszego miasta. W koneckiej edycji akcji „Polska Biega” kiedyś brali udział wybitni sportowcy jak Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, a także dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz.  W piątek pobiegło około 500 uczestników – 380 uczniów oraz ponad 120 osób spoza szkoły. –„Nie było miejsc, każdy był wygrany. Zależy nam na tym by promować aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Staramy się wszyscy dać dobry przykład. Dzisiaj to jest bardzo ważne, bo młodzież coraz więcej czasu spędza przed komputerem.” – mówi dyrektor Jakubowska.

Każdy kto przebiegł dystans 2 kilometrów wziął udział w losowaniu nagród. Akcji i dniu otwartemu towarzyszyły także pokazy – swoje umiejętności prezentowali uczniowie z klasy wojskowej, a pani dyrektor wspólnie z kierownikiem warsztatów zaprezentowała specjalny elektryczny wózek, który został wyremontowany przez uczniów. –„Jest to wózek akumulatorowy, platformowy z lat siedemdziesiątych. Przez wiele lat był nieeksploatowany ze względu na to, że wyczerpane były akumulatory. Przy pomocy uczniów i pracowników warsztatów od roku trwała odbudowa, cała rekonstrukcja wózka od podstaw. Łącznie z czyszczeniem ramy, zakupem nowych akumulatorów i zewnętrznymi pracami. Jest on teraz w pełni sprawny i  można na nim teraz przewozić różnego rodzaju materiały.” – opowiada Grzegorz Sapieja, kierownik warsztatów w ZSP nr 1 w Końskich.

 

Impreza w Mechaniku była też okazją do przekazania potrzebującym nowych, specjalnie dostosowanych rowerów. To prezenty od koneckiej delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża. Razem z prezesem PCK w Końskich rowery wręczała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego. –„Ta akcja jest organizowana przez szereg lat. W tej chwili czwarty raz wydajemy rowery dla osób niepełnosprawnych. Polskie Czerwony Krzyż dzięki temu, że ma rozstawione pojemniki na ulicach Końskich i powiatu pozyskuje odzież i buty. Ze sprzedaży tego mamy pieniądze, za które zakupujemy rowery dla osób potrzebujących. Do tej pory wszystkie osoby, które złożyły podania u nas o przyznanie roweru dla osoby niepełnosprawnej te rowery otrzymały. Rowery są dostosowane i w trzech wielkościach: mały, średni, duży. Rowery wydawane są na podstawie podania oraz świadectwa lekarskiego wydawanego przez Powiatową Komisję o Niepełnosprawności. Następnie komisja przy PCK rozpatruje wnioski i przyznaje te rowery.” – tłumaczył nam Piotr Szemberg z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tym razem rowery otrzymali: Rafał Lipiński z Gowarczowa, Renata Czerczak z Brodów, Jan Ciszewski z Końskich, Zbigniew Drelich z Wiosny i Emilia Gajewska z Końskich.

źródło :http://tkn24.pl/charytatywnie-i-na-sportowo-podczas-dnia-otwartego-w-mechaniku-wideo-zdjecia/

Wcześniejsze wpisy

 • 12 maja 2017

  Rower w prezencie dla uczennicy

  W dniu 11 maja 2017r. nasza uczennica Paulina Perkowska otrzymała z rąk przedstawiciela Białostockiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża specjalny rower. Pojazd jest wyposażony w trzy koła, poręczny koszyk, odpowiednie...

 • 11 maja 2017

  Rowerki marzeń bis

  W dniu 9 maja 2017r Stowarzyszenie “Razem Dzieciom ” w Busku-Zdroju, przekazało kolejnych 8 rowerków dla dzieci specjalnej troski z powiatu buskiego, jeden dla dziecka z województwa małopolskiego, którego rodzice...

 • 10 maja 2017

  Rowery rehabilitacyjne dla uczniów kamieńskiego OREW

  Uczniowie Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego działającego przy kamieńskim Kole PSONI, otrzymały piękny prezent w postaci czterech nowiutkich rowerów rehabilitacyjnych. Od teraz, czworo uczniów cieszy się swymi wyjątkowymi...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję