26 marca 2024
2024

Kontenery na odzież jak z nich korzystać?

Trwa akcja Zrób porządek w szafie. Uczniowie w szkołach porządkują ubrania i przynoszą je do pojemników ustawionych na terenie placówki.  To dobra okazja aby przypomnieć jak prawidłowo z nich korzystać. Tym bardziej, że to również czas przedświątecznych porządków w domach, które również sprzyjają porządkowaniu szaf z ubraniami.

 

Korzystanie z naszych kontenerów jest darmowe i proste. Łatwo je znaleźć, ustawiane są w dogodnych lokalizacjach. Tam, gdzie w drodze na zakupy, do szkoły czy pracy można bezpiecznie zatrzymać auto i pozbyć się niepotrzebnych ubrań. Przy okazji, warto pamiętać o kilku drobnych, ale istotnych kwestiach.

 • Segregując ubrania do pozbycia się, sprawdź zawartość ich kieszeni. Któryś z domowników mógł w nich zostawić pieniądze, dokumenty czy kluczyki od samochodu.
 • Niepotrzebną odzież zapakuj do średniej wielkości foliowych  worków, do kontenera wrzuć cały worek, a nie ubrania luzem.
 • Do kontenera możesz wrzucać wszelkiego rodzaju ubrania, pościel, pluszowe zabawki, zasłony i firanki, paski, torebki, nakrycia głowy i buty.
 • Do kontenerów nie należy wrzucać tekstyliów mokrych, odpadów komunalnych ani ścinków tapicerskich.
 • Zawsze paruj buty przed wrzuceniem ich do pojemnika. Na przykład wiążąc sznurowadła. Wówczas mogą jeszcze komuś posłużyć. Buty wrzucone luzem mogą być wykorzystane jedynie do produkcji paliwa alternatywnego. W ciągu jednej, 8 – godzinnej zmiany przez naszą sortownię przechodzi 1,5 miliona sztuk ubrań. Znalezienie drugiego buta do pary jest po prostu niemożliwe.
 • Jeśli kontener jest przepełniony, nigdy nie zostawiaj worków z odzieżą obok niego. W pobliżu na pewno znajdziesz inny pojemnik.
 • Jeśli zauważysz, że pojemnik jest przepełniony, wywrócony  lub zniszczony, poinformuj nas o tym. Na każdym kontenerze znajduje się jego numer, oraz numer telefonu na naszą infolinię. Zgłoszenie o przepełnionym lub uszkodzonym pojemniku można również zgłosić wysyłając wiadomość SMS na wskazany na pojemniku numer telefonu, podając lokalizacje lub jego numer.

Pamiętajmy, każda rzecz, która trafi do kontenera zostanie wprowadzona do drugiego obiegu.

Wcześniejsze wpisy

 • 7 marca 2024

  Czes na rower

  Na zewnątrz coraz cieplej. W powietrzu czuć nadchodząc wiosnę. To doskonały moment by po woli wyjechać z garażu trójkołowym rowerem. Wyjście z domu i przebywanie na świeżym powietrzu nie tylko...

 • 5 marca 2024

  To już ostatni moment na zgłoszenie szkoły do akcji.

  Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży na temat negatywnego wpływu hiperkonsumpcji ubrań na środowisko naturalne oraz wsparcie potrzebujących. Po ogromnym zainteresowaniu jesienną edycją akcji zbiórki, ponownie ruszamy z inicjatywą,...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję