4 stycznia 2023
2023

Nasze działania w 2022 roku – czas na podsumowanie

Pożegnaliśmy 2022 rok. Z ulgą, bo nie przyniósł światu ani większości z nas wiele dobrego i nadzieją, że kolejny będzie lepszy. Koniec starego i początek nowego roku to okazja do podsumowań. Co w minionych 12 miesiącach wydarzyło się w Fundacji Eco Textil?

W 2022 roku z naszej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego skorzystało ponad 580 osób. Wypożyczonych zostało 375 łóżek rehabilitacyjnych, 78 rowerów trójkołowych i 130 sztuk drobnego sprzętu, jak wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne czy balkoniki. Od początku działania wypożyczalni w domowych budżetach zostało 3,5 miliona złotych.

Wszystkie dostępne łóżka i rowery są w stałym wypożyczeniu. To dowód, jak potrzebna jest nasza wypożyczalnia. Kiedy któryś z użytkowników zwraca sprzęt, trafia on natychmiast do kolejnej potrzebującej osoby.

Wprowadziliśmy kolejne udogodnienie dla potrzebujących – osoby korzystające z naszej wypożyczalni nie ponoszą kosztów transportu związanych z dostarczeniem sprzętu. Pokrywa je Fundacja Eco Textil. Jest to możliwe dzięki ludziom, którzy oddają nam niepotrzebne ubrania. Zyski z ich przetwarzania pozwalają opłacić firmy kurierskie, które dostarczają i odbierają łóżka medyczne i inne wyposażenie wypożyczającym.

W połowie października 2022 roku wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim otworzyliśmy stacjonarną, bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. To już 226 taka placówka na terenie naszego kraju. Wypożyczalnie stacjonarne zostały przez nas doposażone w wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Łącznie to 343 sztuki tych urządzeń.

W minionym roku we współpracy ze szkołami w całej Polsce przeprowadziliśmy kolejną edycję akcji „Zrób porządek w szafie”. Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy wrzucali niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie danej placówki. Po zakończonej zbiórce, nasza fundacja odebrała zebrane ubrania, które trafiły do sortowni, a następnie – do recyklingu. Celem akcji było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na kwestie recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców. W zamian za zebraną odzież szkoły otrzymały rowery trójkołowe.
Wraz z siecią sklepów Auchan przeprowadziliśmy kolejną zbiórkę plecaków i tornistrów, w ramach akcji „Wymień stary plecak na nowy”. Do wybranych punktów Auchan można było przynieść swój stary plecak i uzyskać zniżkę na zakupy nowego. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Zebrane rzeczy trafiły do recyklingu, a w efekcie – ponownie do obiegu gospodarki. W ten sposób odzyskać wiele surowców, a plecaki w dobrym stanie otrzymały szansę znalezienia nowych właścicieli.

W 2023 rok wkroczyliśmy pełni optymizmu. Wspólnie będziemy dawać niepotrzebnym ubraniom „drugie życie”, pomagać potrzebującym i chronić środowisko.

Liczymy na Waszą pomoc!

 

Wcześniejsze wpisy

 • 29 grudnia 2022

  Pan Ireneusz odebrał kolejny sprzęt.

  Niedawno stroskany syn zgłosił się o pomoc również w wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego. Po krótkim czasie pracownicy fundacji Eco Textil skontaktowali się i poinformowali o możliwości odbioru łóżka. Choroba taty Pana...

 • 16 grudnia 2022

  Harcerze z ZPEW przekazali Betlejemskie Światło

  W Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tej pięknej uroczystości – Światło dla Ciebie to tegoroczne...

 • 30 listopada 2022

  Łóżko dla Pani Alicji

  Pani Agata skontaktowała się z naszą wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego złożyła wniosek i wypożyczyła pięciu funkcyjne łóżko rehabilitacyjne. Od 3lat w taki sposób fundacja Eco Textil pomaga osobom potrzebującym. Poza łóżkami...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję