13 grudnia 2017
2017
Rowery Eco Textil

Rower dla potrzebującego chłopca. Zagrali ze Szlachetną Paczką

Osiem drużyn zagrało w turnieju charytatywnym ,,Gramy do jednej bramki” organizowanym przez Dynamo Quatro Konin. Wraz ze Szlachetną Paczką potrzebująca rodzina otrzymała specjalny rower, przedmioty pierwszej potrzeby oraz środki finansowe.
Podobnie, jak rok temu, zawodnicy Dynamo Quatro Konin wraz ze Szlahetną Paczką postanowili pomóc niepełnosprawnej rodzinie z regionu konińskiego. – Wybór rodziny był strzałem w dziesiątkę. Naprawdę zasługiwała na pomoc. Pomimo, że nie mają jakiejś super sytuacji finansowej, to nie chcieli nic innego, tylko rower. To dało do myślenia, że trafiliśmy dobrze – tłumaczył Mateusz Nurkiewicz z Dynamo Quatro Konin, organizator turnieju.

 Wspomniany rower to specjalne pojazd przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otrzymał go chłopiec z wybranej rodziny. Jak tłumaczy Mateusz Nurkiewicz, koszt zakupu roweru znacznie przekraczał możliwości finansowe rodziny. – Otrzymanie takiego roweru z fundacji Eco Textil jest bardzo ciężkie z powodu dużego zapotrzebowania w Polsce. Na szczęście udało mi się to zorganizować. 

Oprócz roweru rodzina otrzymała od uczestników turnieju materiały pierwszej potrzeby, odzież oraz środki finansowe pozyskane podczas specjalnej licytacji. – Dzięki koledze z Dynamo Quatro Krystianowi Robakowi udało się pozyskać wiele fajnych fantów – mówi Mateusz Nurkiewicz. Do kupienia były m.in. koszulki z podpisami reprezentantów Polski, koszulka Igora Jakubowskiego, czy trykoty Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź. W trakcie licytacji zebrano 1700 zł.

Oprócz pomocy liczyła się również dobra zabawa. Podobnie, jak rok temu, zawodnicy rozegrali turniej. W tym roku wzięło w nim udział osiem zespołów. – Chcielibyśmy, by ten turniej stał się tradycją. Ambicje mamy jeszcze większe – jeszcze bardziej to rozpromować, zrobić z tego jeszcze większy event, być może nawet dwudniowy – zapewnia Mateusz Nurkiewicz.

źródło : https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/112937/rower_dla_potrzebujacego_chlopca_zagrali_ze_szlachetna_paczka

 

Wcześniejsze wpisy

 • 11 grudnia 2017

  PREZENT DLA OSKARA

  W dniu 6 grudnia dzięki wsparciu Pani Moniki Lipnickiej – prezes Fundacji Eco Textil ,,Od WAs dla Was” po raz kolejny nasz uczeń tym razem Oskar Rak otrzymał rowerek trójkołowy.

 • 6 grudnia 2017

  Prezenty nie zmieściły się do buta. Trzy rowery na mikołajki

  Trzy rowery trójkołowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podopiecznym Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” przekazał dziś prezydent Józef Nowicki w Centrum Organizacji Pozarządowych. – Nie spodziewaliśmy się...

 • 6 grudnia 2017

  Mikołaj przyjechał na rowerze

  Środa była dla hojnego świętego najbardziej pracowitym dniem w roku. Odwiedzał dzieci w różnych miejscach. Zajrzał także do ZSZ nr 2 – na spotkanie zorganizowane przez PCK

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję