27 kwietnia 2023
2023

Sadzonka za ubranie – wspólna akcja Dziennika Bałtyckiego Fashion Designer Outlet i Fundacji Eco Textil

Centra handlowe coraz chętniej wspierają drugi obieg

Centra handlowe i hipermarkety coraz częściej dostrzegają potrzebę zwrócenia się ku obiegowi wtórnemu, a my je w tej “zielonej zmianie” chętnie wspieramy! Wystarczy wspomnieć nasze ostatnie działania: w C.H. Wola Park w Warszawie, gdzie ustawiony jest pojemnik na niepotrzebne ubrania, akcjach zbiórki plecaków organizowanych przez sieć hipermarketów Auchan czy   zbiórki ubrań w Fashion Designer Outlet w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu.

Tym razem dzięki wspólnej akcji Dziennika Bałtyckiego i Fashion Designer Outlet w Gdańsku  i Fundacji Eco Textil połączymy przyjemne z pożytecznym.  Już 30 kwietnia w najbliższą niedzielę (niedziela handlowa) będzie można wymienić zbędne ubrania na sadzonki drzew, ziół lub kwiatów. To akcja dla wszystkich, którzy lubią modę, a którym na sercu leży los naszej planety. Przy okazji można otrzymać wiosenny upominek.

 

Szczegóły akcji

Podczas zakupów szukasz produktów “bio”, a na codziennych zakupach starasz się nie korzystać z plastikowych toreb? A co z ubraniami, których masz w szafie w nadmiarze? Tym razem warto udać się do centrum handlowego nie tylko na zakupy, ale także, aby wziąć udział w akcji “Sadzonka za ubranie!”.

Wystarczy w niedzielę handlową 30 kwietnia przynieść do Designer Outlet w Sopocie odzież, (UWAGA! nie przyjmujemy płaszczy, kożuchów i butów), a w zamian za 2 kg ubrań otrzymasz sadzonkę drzewa, kwiatów lub ziół w doniczce.

To akcja nie tylko ekologiczna, ale także charytatywna.  Niepotrzebne ubrania zebrane podczas akcji trafia do sortowni Wtórpol- tam otrzymają drugie życie. Ubrania w dobrym stanie trafią do drugiego obiegu w formie niezmienionej, te zniszczone zostaną poddane recyklingowi. W zamian za zebrane ubrania, Fundacja Eco Textil przekaże jednemu z podopiecznych fundacji  “Ja też”  trójkołowy rower rehabilitacyjny.

Wcześniejsze wpisy

  • 17 kwietnia 2023

    Nowy punkt na mapie wypożyczalni Gmina Grzmiąca

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej już wypożycza sprzęt rehabilitacyjny. Nowy punkt działa przy ulicy ul. 1 Maja 7, osoby zainteresowane wypożyczeniem wózka, balkonika lub kul ortopedycznym proszone są o...

  • 6 kwietnia 2023

    Eco Textil towarzyszy “Niezłomnym” w kolejnej wyprawie

    Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej to największa placówka tego typu w regionie świętokrzyskim. Uczą się w niej, rehabilitują, odbywają terapię podopieczni w wieku od przedszkolnego po klasy...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję