18 kwietnia 2019

5 rehabilitacyjnych rowerków trójkołowych można bezpłatnie wypożyczać w Jędrzejowie!

We wtorek, 16 kwietnia swoje wielkie otwarcie miała wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, która swoją siedzibę będzie miała przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Od tego dnia, 5 “trójkołowców”, mogą bezpłatnie wypożyczać wszyscy chętni, jednorazowo maksymalnie na okres 3 tygodni. I mimo, że każdy może wypożyczyć taki pojazd, pokazując tylko dowód osobisty, to warto pamiętać, że są to rowery do jazdy typowo rehabilitacyjnej.

Spodobał mi się pomysł rowerków trójkołowych, z których mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Skontaktowaliśmy się z fundacją i udało się stworzyć wypożyczalnię w Jędrzejowie. Mogą z niej korzystać wszyscy chętni, pokazując jedynie dowód osobisty. Co ważne te pojazdy można wypożyczać bezpłatnie na 3 tygodnie. Wspólnie z Panem starostą Pawłem Faryną i burmistrzem Marcinem Piszczkiem wypróbowaliśmy rowerki podczas jazdy testowej i muszę przyznać, że jazda nimi nie jest taka prosta, wymaga utrzymania odpowiedniej postawy. To taki typowy pojazd do rehabilitacji – podkreślała pani wicestarosta. 5 rowerków od wtorku, 16 kwietnia można bezpłatnie wypożyczać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie przy ulicy Okrzei 49 B. W powiecie jędrzejowskim jest to pierwsza tego typu inicjatywa, a dopiero druga w województwie świętokrzyskim. Starosta Jędrzejowski, Paweł Faryna podczas oficjalnego otwarcia, podkreślał szczególne zalety funkcjonowania wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych oraz to, że wiele osób będzie mogło z niej skorzystać. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie krótko opowiedzieli o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zamontowali elementy odblaskowe na rowerkach.

źródło: www.echodnia.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 17 kwietnia 2019

  Do rowerowej rodziny dołączyły Pyrzyce i Oświęcim

  Pyrzyce z województwa zachodniopomorskiego i Oświęcim z małopolskiego dołączyły do rodziny naszych rowerowych wypożyczalni. Pojazdy pozyskało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pyrzycach oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Oświęcimiu. W pierwszej placówce do dyspozycji jest łącznie 6 rowerów – 3 dla osób dorosłych i 3 dziecięce. Z kolei w Oświęcimiu można skorzystać również z 6 rowerów, ale 3 przeznaczone są dla osób dorosłych, a 3 dla młodzieży.

 • 16 kwietnia 2019

  Gostyń. Bezpłatny rower dla Roberta

  17-letni Robert z Jeżewa otrzymał bezpłatnie rehabilitacyjny rower trójkołowy.
  To efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” z Fundacją Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej.

 • 15 kwietnia 2019

  w Kościerzynie przekazano rowery rehabilitacyjne

  We wtorek 11 kwietnie kościerskim rodzinom przekazano pięć rehabilitacyjnych rowerów trójkołowych, które zostały opracowane dla osób niepełnosprawnych, chcących aktywnie spędzać czas, jednocześnie wspomagając proces rehabilitacji.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję