20 stycznia 2023
2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka – pomagamy im przez cały rok

Mawia się, że bycie babcią i dziadkiem to nagroda za trudy wychowywania własnych dzieci. 21 i 22 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym dniu warto ich odwiedzić, dać upominek, powiedzieć, jak są dla nas ważni. Jeszcze niedawno normą były rodziny wielopokoleniowe. Miało to wiele plusów – dziadkowie zajmowali się wnukami, gdy rodzice byli w pracy, przekazywali najmłodszym rodzinne tradycje, opowiadali. Kontakt między pokoleniami i rodzinne więzy były silne.

Dziś   coraz częściej seniorzy borykają się z problemem samotności. Ich dzieci wyjeżdżają do dużych miast albo zagranicę, kontakt z nimi i wnukami jest ograniczony. Osoby starsze nie mogą liczyć na codzienną pomoc bliskich, którzy są daleko. Społeczeństwo się starzeje i coraz więcej osób potrzebuje wsparcia. Problem jest znany. Państwo, samorządy, organizacje pozarządowe starają się odpowiadać na nowe wyzwania. Powstają kluby seniora, dzienne domy opieki, działa coraz więcej uniwersytetów trzeciego wieku. Popularne programy telewizyjne, jak Sanatorium Miłości czy The Voice Senior są dowodem na to, jak zmienia się nasze społeczeństwo.

Wśród organizacji dostrzegających potrzeby ludzi starszych jest Fundacja Eco Textil. Od lat pomagamy im, oferując bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny. Gdy kilkanaście lat temu rozpoczynaliśmy program „Rower dla Niepełnosprawnego”, specjalne, trójkołowe rowery najczęściej przekazywaliśmy dzieciom z niepełnosprawnościami. Wkrótce okazało się, że  coraz więcej próśb o ten sprzęt otrzymujemy od seniorów. Wiele z ponad 6 tysięcy rowerów podarowaliśmy właśnie im. Nasze wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego – stacjonarne i internetowa, oferujące trójkołowce, wózki inwalidzkie, kule, balkoniki i łóżka medyczne, w zdecydowanej większości trafiają właśnie do osób w podeszłym wieku, schorowanych, mających problemy z poruszaniem się, będących po operacjach.

Pomoc niesiemy całkowicie za darmo, w przypadku wypożyczalni internetowej pokrywamy nawet koszty transportu sprzętu pod wskazany adres i jego odbioru Jest to możliwe dzięki wszystkim tym, którzy niepotrzebne ubrania wrzucają do kontenerów na odzież z logo Fundacji Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy. Państwa dary w postaci ubrań pozwalają finansować działalność na rzecz seniorów, którą prowadzimy przez cały rok.

Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich świąt życzymy zdrowia i jak najczęstszych odwiedzin ukochanych

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję