25 kwietnia 2024
2024

“Sadzonka za ubranie” powraca! Pozbądź się starych ubrań i zadbaj o środowisko

Fundacja Eco Textil razem z Designer Outlet po raz kolejny próbują łączyć modę z ekologią i ponownie zapraszają do udziału w akcji “Sadzonka za ubranie”. Tym razem wydarzenie odbędzie się nie tylko na Pomorzu, ale także w Sosnowcu oraz w Piasecznie pod Warszawą.

Po ubiegłorocznym sukcesie wiosenna akcja “Sadzonka za ubranie” wraca. To wyjątkowa okazja nie tylko do pozbycia się starych ubrań, ale również do działania na rzecz ochrony środowiska. Jak to działa? To proste! Przynieś ze sobą stare ubrania, które już na ciebie nie pasują, nie przydadzą się, lub po prostu ich nie nosisz bo nie mieszczą się w twoim stylu, a w zamian otrzymasz sadzonki roślin, którymi ozdobisz ogród lub balkon.

Akcja ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również charytatywny. Ubrania zebrane podczas akcji zostaną przekazane naszej Fundacj, a my zajmiemy się ich ponownym wykorzystaniem. W zamian za odzież przekażemy sprzęt rehabilitacyjny dla dorosłych podopiecznych Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu oraz wózki inwalidzkie dla Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku, prowadzonego przez Gdańską Fundację “I Ty Możesz Wszystko”.

Nie czekaj! Dołącz do akcji “Sadzonka za ubranie” i działaj razem z nami na rzecz środowiska oraz tych, którzy potrzebują wsparcia. Spotkajmy się 27 kwietnia (sobota) w Designer Outlet Piaseczno oraz  w Designer Outlet Sosnowiec,  a 28 kwietnia (niedziela handlowa) w Designer Outlet Gdańsk, ul. Przywidzka 8, Gdańsk, aby wspólnie uczynić świat lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych oraz strony internetowej, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi akcji “Sadzonka za ubranie”. Podziel się tą inicjatywą ze swoimi znajomymi i rodziną, abyśmy mogli razem zrobić jeszcze więcej dla naszej planety i dla tych, którzy jej potrzebują.

Wcześniejsze wpisy

  • 22 kwietnia 2024

    Dzień dla Ziemi

    22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku obchody skupiają się na...

  • 12 kwietnia 2024

    Akcja Zrób porządek w szafie- pierwsze odbiory za nami

    Wiosenna edycja akcji Zrób porządek w szafie nabiera rozpędu. Szkoły zgłaszają odbiory niepotrzebnych ubrań, wskaźnik fundacyjnej wagi przekroczył 8000 kg.  Zbiórki w szkołach cieszą się dużym zainteresowanie zarówno wśród młodzieży...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję